CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen '2024-2029 Projeleri Tanıtım Töreni'nde konuştu. 31 Mart Seçimi öncesi tekrar seçildiği takdirde beş yıl boyunca yapacağı projeleri anlatan Yavaş, rahim ağzı kanserine karşı koruyan HPV aşısının kadınlara sağlanacağını vaat etti.

CHP'li Sarı: Hava yolu şirketlerimiz tarikatların yolu olmuş CHP'li Sarı: Hava yolu şirketlerimiz tarikatların yolu olmuş

“Türkiye’de bir ilke imza atacağız”

Yavaş, “Sağlık alanında yine önemli adımlar atacağız. Alzheimer hastalarını ve yakınlarının yaşam kalitelerini artırmak için yatılı konuk evi açacağız. Yeni açacağımız İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi ile büyüklerimizin sosyal ve bağımsız bir yaşam sürmesini sağlayacağız. Dünyanın ve memleketimizin en büyük sorunlarından biri olan obeziteyle mücadele için yeni bir planımız var. Diyetisyen yardımı projemizle toplum sağlığımızı ve farkındalığımızı artıracağız. En önemli konulardan biri de kadınlarımızın sağlığı. Biz biliyorsunuz ilkleriyle ünlü bir belediyeyiz. Yine Türkiye’de bir ilke imza atacağız. Rahim ağzı kanserini önlemek amacıyla, 30 yaş altı ve sosyal destek alan kadınlarımıza HPV aşı uygulamasını başlatacağız" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi