Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan şehir plancısı Tayfun Kahraman, Silivri (Marmara) Cezaevi'nde geçirdiği 3. doğum gününü kutlayanlara teşekkür etti.    

Kızı Vera'nın doğum günü pastasını kestiği ve "Dileğim senin hemen evvel eve gelmen..." çağrısı yaptığı Kahraman, dayanışmanın kendisine güç ve umut verdiğini belirtti.

Tayfun Kahraman, sosyal medya hesabından yakınları aracılığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Dostlar,

Doğum günümde benim adıma dilediğiniz dileklerinizden haberdar oldum.

Üçüncü defa yeni yaşıma Silivri'de; ailemden, eşimden ve kızımdan ayrı girmek ve uğradığım haksızlığın devam ediyor olması üzse de sizlerin dayanışmasının sıcaklığı bugün de bana güç ve umut verdi.

BBP Genel Başkanı Destici: Köpeklerimizden, sokaklarımızı temizleyelim BBP Genel Başkanı Destici: Köpeklerimizden, sokaklarımızı temizleyelim

Başta sevgili kızım Vera'ya ve eşim Meriç’e, çok şey öğrendiğim MSGSÜ'den akademisyen dostlarıma ve çok özlediğim kıymetli öğrencilerimize, mensubu olmaktan kıvanç duyduğum CHP aileme, İBB'deki kıymetli mesai arkadaşlarıma, Şehir Plancısı meslektaşlarıma, gururla başarılarını takip ettiğim belediye başkanlarımıza, kalemlerini hukuk namına kullanan onurlu gazetecilerimize ve doğum günümü kutlayan tüm yurtsever, haktan ve hakikatten yana sesimize ses olan herkese teşekkür ediyorum.

Sevgi, umut ve dayanışmayla.."

Kaynak: Haber Merkezi