Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, bugüne sabah namazı ile başladı.

Murat Kurum'a, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve partililer eşlik etti. Murat Kurum, Eyüpsultan Camii’ndeki sabah namazı sonrasında vatandaşlara sıcak çorba dağıttı.

Hemen sonrasında gazetecilere konuşan Murat Kurum, "Dualarla başlayacağız"dedi.

Kurum'un açıklamaları şu şekilde:

‘’Dualarla başlayacağız, inşallah dualarla bitireceğiz. Her zaman milletimizin yanında olacağız. Bundan önce nasılsak, bundan sonrada öyle olacağız. Biz milletimizin zor gününde hep yanında olduk. Yine İstanbulluların bize ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olacağız. Ve bu manevi iklimde bu kutlu şehirde aziz İstanbullularla el ele kol kola yürüyemeye devam edeceğiz.

"Bizi çalışırken, ulaşım çilesini bitirirken göreceksiniz"

Bizi hep çalışırken göreceksiniz,  ulaşım çilesini bitirirken göreceksiniz, deprem riskini ortadan kaldırırken göreceksiniz, milletimizin dertlerine çözüm ararken göreceksiniz, hiç bir zaman polemiklerin içinde olmayacağız. Milletimizle el ele kol kola inşallah bu süreci yürüteceğiz.

"Ulaşım, deprem riskimiz, kentsel dönüşüm, İstanbul'un güvenliği huzuru..."

Aylardır çalışmalar yapıyoruz, saha araştırmaları yapıyoruz. Teşkilatımızla birlikte mayıs seçimlerinden sonra yeniden İstanbul diyerek saha çıktık. Milletimizin ne eksiği var not aldık. Öne çıkan konularımız belli. Uzman arkadaşlarla süreçleri değerlendirdik. Başta ulaşım deprem riskimiz kentsel dönüşüm, İstanbul'un güvenliği huzuru...

'10 Manşette Bugün' | 12 Nisan 2024 '10 Manşette Bugün' | 12 Nisan 2024

"İstanbul'un kaybolan 5 yılını hızla yürüteceğiz"

Medeniyetimizin bize bıraktığı eserler burada biz ecdadın torunu olarak o eserlere sahip çıkacağız. Medeniyetten aldığımız ilhamla geleceği gençlerimizle kadınlarımızla, hep birlikte inşa edeceğiz. Eminiz ki İstanbul'un bu kaybolan 5 yılını, çok çalışarak çok üreterek, bütün arkadaşlarımızla mücadele ederek, acil eylem planlarını da ortaya koymak suretiyle yürüteceğiz. Önümüzdeki süreçle proje tanıtımlarımız olacak. Detaylı şekilde çalışmalarımızı paylaşacağız.’’

Bir diğer yandan Murat Kurum ve beraberindeki isimler Eyüpsultan Türbesi'nde de dua etti.

Kaynak: Haber Merkezi