İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bizler, Cumhuriyetin evlatlarıyız. Bizler, demokrasiye inanmış, Mustafa Kemal Atatürk ilkeleri ile beraber çok daha çağdaş bir şehir yapma konusunda kararlı insanlarız. Sizlere, söz veriyoruz. 5 yıl boyunca israfa, ihaleye nasıl dur dediysek: Bundan sonra da İstanbul'un muhafızı olmaya, İstanbul'u korurken geliştirmeye, Adalar'da hangi ihtiyaçlar varsa bunları hızla toparlamaya ve daha hızlı seviyeye taşımaya, her adanın kendine has sıkıntılarını özel olarak tek tek ele almaya ve çözüme kavuşturmaya, hepinizin huzurunda söz veriyorum. Adalar'ı, kaçak göçek değil, kuralına uygun ve insanların yaşamını sıkıntıya sokmayan ama misafirinin de ağırlanmasında gerekli tedbiri almış bir adaları var edeceğiz ve insanlarımızın can güvenliğini, yaşam standartını koruyacağız. 

İmamoğlu: Kepez Belediye Başkanımızın tutuklanması akıl ve vicdanlarda soru işareti bırakmıştır İmamoğlu: Kepez Belediye Başkanımızın tutuklanması akıl ve vicdanlarda soru işareti bırakmıştır

"Yarın, sandıklarda görev almanızı istiyoruz"

Son olarak, yarın sandıklarda görev almanızı istiyoruz. Yarın, "Oyumu kullandım, evime gidip uyuyayım" demek yok. Biz diyoruz ki okullarınızın önünü bir demokrasi şölenine çevirin. İnşallah, ilerleyen saatlerde çok güzel haberleri almanın keyfini okulların bahçelerinde hep birlikte yaşayalım. Bu duygularla hepinizi tek tek kucaklıyorum, iyi ki varsınız. İnanın ben bu şehrin insanlarını, insan ayırt etmeden, insanların etnik kökenine, diline bakmadan eşit sevmiyorsam namerdim! Hepinizi çok seviyorum, saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 

Kaynak: Haber Merkezi