AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'a Kanarya Mahallesi'nde seçim çalışmaları sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda bir vatandaşın ağır yaralı olduğu öğrenildi.

Yaşanan bu saldırının ardından siyasi isimlerden saldırıyı kınayan açıklamalar ardı ardına geldi. 

Söz konusu saldırıya dair tepkisini gösteren isimlerin arasına CHP İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de eklendi.

İki isim sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarla saldırıya tepkilerini gösterdi.

HAK-İŞ Filistinli kadınların sesi olacak HAK-İŞ Filistinli kadınların sesi olacak

Küçükçekmece'de seçim çalışması sırasında kan aktı Küçükçekmece'de seçim çalışması sırasında kan aktı

Ekrem İmamoğlu: Küçükçekmece’deki saldırının AK Parti adayı ile ilgisi yok Ekrem İmamoğlu: Küçükçekmece’deki saldırının AK Parti adayı ile ilgisi yok

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik şunları yazdı:

Saldırı siyasi değil

Küçükçekmece'de yaşanan saldırıda yetkililerden gelen açıklamaların aksine can kaybının olmamasına sevindik. Saldırıda yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Aynı şekilde saldırının siyasi olmadığı bilgisine ulaştık. Devleti temsil eden kişi ve kurumları halkı doğru bilgilendirmeye davet ediyor, kontrolden çıkmış yasadışı silahlanmanın sonuçlarına yönelik endişemizi bir kez daha hatırlatıyoruz.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ise şunları yazdı:

Küçükçekmece, Kanarya Mahallesi'nde gerçekleşen silahlı saldırı gündemini yakından takip ediyoruz. Öncelikle saldırıda yaralanan komşumuza en içten dileklerimle acil şifalar diliyorum. Sayın Aziz Yeniay’ın bölge ziyareti esnasında gerçekleşen olayın, siyasi bir boyutu olmadığını sizlerle paylaşmak isterim. Bu tür şiddet olaylarının toplumumuzun huzurunu bozmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Kirli ve teyide muhtaç bilgilerin anında haber kanallarından servis edilmesini de doğru bulmuyorum.

Kaynak: Haber Merkezi