AK Parti, bayram tatilinin ardından çalışmalarını sürdürüyor. MYK toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başladı.

NTV'nin aktardığına göre; toplantıda, AK Parti'nin 30 gün içinde sahiplenilmeyen sokak hayvanlarını uyutmayı ön gören yasa tasarısına son hali verilecek. Düzenleme, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından Meclis'e sevk edilecek.

AK Parti MYK'nın gündemindeki bir diğer başlık ekonomi olacak. Enflasyondaki düşüş eğilimi ile başlayan yeni dönemin yol haritası görüşülecek. Enflasyonla mücadelede atılacak yeni adımlar değerlendirilecek.

Meclis'e sunulması beklenen asgari kurumlar vergisi ve asgari gelir vergisi uygulamasını içeren yeni vergi paketinin de gündemde olması bekleniyor.

31 Mart'taki yerel seçim sonuçları da, AK Parti MYK toplantısında bir kez daha mercek altına alınacak. Parti teşkilatındaki son durum istişare edilecek. Yaz döneminde sahada yürütülecek çalışmalar görüşülecek.

AK Parti 2. kez kampa giriyor

Toplantıda, AK Parti'nin bu yılki 2'nci kamp programının hazırlıkları da ele alınacak. AK Parti'nin 2'nci istişare ve değerlendirme kampı, 1-2 Temmuz'da Kızılcahamam'da belediye başkanlarıyla yapılacak.

AK Parti'nin ilk kamp programı, 31 Mayıs - 2 Haziran arasında milletvekillerinin katılımıyla yine Kızılcahamam'da yapılmıştı.

Ali Babacan: Cumhurbaşkanı olsam 10 kişiyle iki yılda ekonomiyi düzeltirim Ali Babacan: Cumhurbaşkanı olsam 10 kişiyle iki yılda ekonomiyi düzeltirim
Editör: Betül Vural