Partisine yönelik eleştirilere devam eden Şamil Tayyar, Sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile öğretmen atmalarının mülakat ile belirlenmesine tepki gösterdi.

AK Parti bürokratik oligarşiye teslim oldu”

 Ak Parti’nin Bürokratik oligarşiye teslim olduğuna vurgu yapan Tayyar şu paylaşımı yaptı.

Özgür Özel, 'Büyük Eğitim Mitingi'nde: Madem atamayacaktın 1 milyon diploma neden verdin? Özgür Özel, 'Büyük Eğitim Mitingi'nde: Madem atamayacaktın 1 milyon diploma neden verdin?

“Turgut Özal’ın Başbakan olduğu yıllardı. 40 gazeteciyi Antalya’da ağırlamış, her konuda samimi sohbet yapmıştı. Davetliler arasındaydım. Sohbetin bir bölümünde şöyle dert yandı: ‘Bürokrasinin azaltılması için talimat verdim, hiç sonuç alamadım. Çünkü talimat verdiklerim de bürokrattı.’ Hatıramı canlandıran, öğretmen atamasında mülakatın devam kararıydı. Cumhurbaşkanımız mülakatın kaldırılacağını açıklıyor ama direniyorlar, söz hükümsüz kalıyor. Üzülerek ifade edeyim, bürokratik oligarşiyi yıkmak üzere yola çıkan AK Parti, başlangıçta mesafe aldı ama son yıllarında teslim oldu. Bu kez çift başlı tehditle karşı karşıya. Hükümet (bakanlıklar) bürokrasisine külliye bürokrasisi de eklendi. Bürokratik yapı güçlendikçe sivil siyaset irtifa kaybediyor, değişim talebi statükoya çarpıp dönüyor. Bu kısır döngü ya kırılmalı ya kırılmalı.”

Kaynak: Haber Merkezi