İki yıl önce Netflix’te seyirciyle buluşup büyük ilgi gören “Mezarlık” dizisinin 2. sezonu için haziran başında sete çıkılacak. İlk sezonu 1,5 saatlik “Güneşten Daha Sıcak”, “Bir Nefes Kadar Yakın”, “Göldeki Kadın” ve “Düğüm” başlıklı 4 bölümden oluşan dizinin 2. sezonu ise 4 bölüm olarak çekilecek ve içinde 8 hikaye yer alacak.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın aktardığına göre; ANS Productions ve Evrensel Film imzalı dizide Birce Akalay Özel Suçlar Birimi Başkomiseri Önem Özülkü’ye hayat veriyor.

Ünlü fenomen Mika Can Raun, saldırıya uğramıştı: Karşı taraftan ilk açıklama geldi Ünlü fenomen Mika Can Raun, saldırıya uğramıştı: Karşı taraftan ilk açıklama geldi

Dizi, kadın cinayetlerini anlatıyor 

Hakan Meriçliler, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Cem Sürgit, Berna Öztürk ve Sezgin Uzunbekiroğlu’nu buluşturan dizi, kadın cinayetlerini duyarlı bir dille ele almaya çalışıyor.

Dizi “Her şey vücut bulduğu köklere geri döner. Bedenimiz toprak olur, kanımız su, ısımız ateş, soluğumuz hava… Ahenkle doğanlar, ahenkle ölürler…” sloganıyla çekilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi