Mehmet Bıçkıcı kimdir?  Mehmet Bıçkıcı nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.  Mehmet Bıçkıcı kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Mehmet Bıçkıcı kimdir? Mehmet Bıçkıcı kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Mehmet Bıçkıcı’in biyografisini haberimizde derledik…

Zuhal Topal'la yemekteyiz Fırat Kahraman kimdir? Zuhal Topal'la yemekteyiz Fırat Kahraman kimdir?

Mehmet Bıçkıcı kimdir?

1973 yılında Balıkesir'in Akçaova köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Balıkesir'de tamamladı. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İİBF-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri ve 2008 yılında İngiltere Essex Üniversitesi'nde Avrupa Birliği alanlarında yüksek lisans eğitimlerini tamamladı.

İş hayatına, 1996 yılında Türkiye Vakıflar Bankası'nda Kambiyo Uzman Yardımcısı olarak başladı. Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü'nde 1997-2001 yılları arasında Başbakanlık Uzman Yardımcısı ve 2001-2008 yılları arasında Başbakanlık Uzmanı olarak görev yaptı. 2008-2014 yılları arasında Başbakanlık Düzenleyici Reform Grubu'nda Başkan Yardımcılığı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü'nde Kanun Tasarıları Grup Başkanlığı, Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürü olarak atandı. 07.01.2019 tarihinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Vekili olarak görevlendirildi. 26 Nisan 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Kamu İhale Kurulu Üyeliğine atandı ve 5 Mayıs 2020 tarihinde yapılan yemin töreninin ardından göreve başladı.

Karar alma süreçleri ve norm yapma teknikleri üzerine çeşitli çalışmaları bulunan Mehmet Bıçkıcı, evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça ve iyi derecede İngilizce dillerini bilmektedir.

11 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kamu İhale Kurulu İkinci Başkanı olarak atandı.

Kaynak: Haber merkezi