Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na Murat Kurum'un atanmasının CHP'de memnuniyet yarattığı öne sürüldü. CHP'li bir yöneticinin,  “Murat Kurum’un orada olması Ekrem İmamoğlu’nun her gün puan toplaması anlamına gelir. Ekrem Bey onun sayesinde sürekli kıyaslamalara maruz kalacak, hatırlamalar olacak" dediği belirtildi. 

Duvar'ın aktardığı kulis habere göre, Özhaseki’nin görevden alınması sürprizdi. Daha da şaşırtıcı olan Özhaseki'nin yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Murat Kurum’un getirilmesi oldu. Seçim sonrası değişim beklenen AK Parti’de bu durum rahatsızlık yarattı. Bazı partililer “Başarı ödüllendirilir. Seçim kaybeden birini bakan yapmak doğru değil” tepkisi gösterdi.

Dervişoğlu: 12 bin 500 liralık maaş reva görülen emeklinin kaynamayan tenceresinin derdini çözmeye çalışacağız Dervişoğlu: 12 bin 500 liralık maaş reva görülen emeklinin kaynamayan tenceresinin derdini çözmeye çalışacağız

Kurum’un yeniden bakan olarak atanması CHP’de ise memnuniyet yarattı. Kurum’un İBB adayı yapılması ile yeniden Çevre Bakanlığı'na getirilmesinde müteahhitlik işleri başta olmak üzere aynı amaç ve hedefin olduğunu söyleyen bir CHP’li yönetici, “Murat Kurum’un orada olması Ekrem İmamoğlu’nun her gün puan toplaması anlamına gelir. Ekrem Bey onun sayesinde sürekli kıyaslamalara maruz kalacak, hatırlamalar olacak. İmamoğlu’nun PR’a ihtiyacı olmayacak” dedi.

Kaynak: Duvar