Adana'da DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki Adana'da DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki

BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin'in haberine göre, CHP MYK’nin ana gündemini Erdoğan-Özel görüşmesi ile müfredat değişikliği oluşturdu. CHP Lideri Özgür Özel, müfredat değişikliğiyle ilgili kurmaylarından bilgi alırken toplantıda TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un Anayasa gündemiyle Meclis’te siyasi partilere yapacağı ziyaret de konuşuldu.

Özel’in Erdoğan ile görüşmesinde ilk etapta AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerin içerisinde bulunduğu olumsuz mali tabloya dikkati çekeceği kaydedildi. Bu kapsamda, CHP Yerel Yönetimler Birimi tarafından 1 Nisan itibarıyla hazırlanmaya başlanan ve borç yükünü ortaya koyan çalışmanın görüşme sırasında masaya geleceği belirtildi. CHP Lideri Özel'in, Anayasa konusunda masaya oturma şartının, “Mevcut Anayasa ile AYM ve AİHM kararlarına uyulması” olduğu ifade edildi.

Özel’in Erdoğan ile yapacağı görüşme öncesinde CHP’nin eski genel başkanları Murat Karayalçın, Hikmet Çetin, Altan Öymen ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayarak fikirlerini alacağı aktarıldı. CHP kaynakları, Erdoğan ile görüşülmesine yönelik eleştirilere karşı ise “Biz oraya kişisel ajandamız ile gitmeyeceğiz. Halkın sorunlarının çözümü için orada olacağız” dedi.

Kamuoyunda büyük tepki çeken müfredat değişikliği de MYK toplantısının gündemi oldu. CHP’nin, 30 Nisan’da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş başkanlığında, akademisyenlerden oluşan bir ekip ile müfredat konusunda bir araya geleceği dile getirildi. CHP’nin, müfredat değişikliğine karşı bir miting yapmayı planladığı bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi