Bankacılık sektörünün kredi hacmi 5 Nisan haftasında 12 trilyon 884 milyar lira oldu Bankacılık sektörünün kredi hacmi 5 Nisan haftasında 12 trilyon 884 milyar lira oldu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bültenine göre, Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası AŞ’nin mevcut faaliyet izinlerine ek olarak, emir iletimine aracılık, işlem aracılığı, portföy aracılığı, bireysel portföy yöneticiliği, yatırım danışmanlığı ve aracılık yüklenimi suretiyle halka arza aracılık faaliyetlerinde bulunmasına izin verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verildi.

BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kork, kararla ilgili olarak “Türkiye’deki her 10 kişiden biri pay senedi yatırımcısı konumunda. 22 Mart itibarıyla yatırımcı sayısı 8 milyon 291 bini aştı. Rakamlar sermaye piyasalarının tabana yayıldığını gösteriyor. Asıl amacımız artık yabancı yatırımcıları da Türkiye sermaye piyasalarına çekmeye odaklanmak olmalı. Bankamız bu hedefler doğrultusunda, yeni ürün ve araçlarıyla piyasaların gelişmesini ve daha etkin çalışmasını desteklemeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bloomberg