Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, gazeteci Nedim Şener'in iddialarını yanıtladı. Bakırhan, Şener'in 27 DEM’li belediye başkanı hakkında soruşturmanın var olduğunu ifade ederek, DEM Partili belediyelere kayyım atanabilir sözlerine "Biz böyle itirafçıların, tetikçilerin söylediklerini dikkate almayız. Türkiye eski Türkiye değil. Kürtler de eski Kürtler değil!" diye yanıt verdi.

"İmamoğlu'nun da soruşturması var"

Halk TV'de yer alan habere göre; Olası bir kayyım atamasına karşı gerekirse belediyelerin önünde nöbet tutacaklarına dikkat çeken Bakırhan şunları dile getirdi:

“Türkiye’de hakkında soruşturma olmayan kimse yok. Örneğin Ekrem İmamoğlu hakkında da var. O zaman hepsini görevden alacaksınız. Böyle bir mantık olabilir mi? Ben de Siirt belediye eş başkanıydım 3 yıl tutuklu kaldım. AİHM ihlal kararı verdi. Dünya kadar da para verdiler bana. Soruşturmayla, kovuşturmayla, bir ihbarcının olmayan gizli tanık ifadeleriyle kim hakkında soruşturma açılmaz ki? Türkiye eski Türkiye değil. Kürtler de eski Kürtler değil. Van’da gasp etmeye çalıştılar halk cevabını verdi. Kimse bizim belediyelere el koyamaz gasp edemez."

Ne yaşanmıştı?

Nedim Şener, Hürriyet'teki köşe yazısında, “27 DEM’li belediye başkanının hakkında soruşturma ve yargılama devam ettiğinden dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından Anayasa ve Belediye Kanunu’na göre kayyım atanması yasal zorunluluk. Bakanlığın çalışmaları da devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi