Türk televizyon tarihine geçen Arka Sokaklar dizisinin yapımcısı Türker İnanoğlu, geçen yıl hastalığı ağırlaşınca projenin haklarını 42 bölümlüğüne Kanal D’nin iç yapımlar şirketi D Media‘ya devretmişti. 2 Nisan’da hayata veda eden İnanoğlu’nun mirasçıları İlker ve Zeynep İnanoğlu, bir sezon daha dizinin D Media tarafından çekilmesi için yapım şirketiyle anlaştı.

Dizinin 18. sezonunun son bölümü geçen cuma yayınlandı. Aynı gün dizinin 18 yıllık yönetmeni Orhan Oğuz bir veda açıklaması yaptı ve “Kamuya!! 18 yıl yönettiğim ‘Arka Sokaklar’ dizisinden ayrıldım. Oyuncularıma ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” yazdı.

Katy Perry ve Orlando Bloom İtalya tatilinde görüntülendi Katy Perry ve Orlando Bloom İtalya tatilinde görüntülendi

"Diziyi ben bırakmadım"

Gazeteci Birsen Altuntaş, yeni sezonda Ozan ile Sinan Yurdakul kardeşlerin yazmaya devam edeceği diziden neden ayrıldığı merak konusu olan Orhan Oğuz’a ulaştı. Usta yönetmen, “Diziyi ben bırakmadım. Şaşkınlık içindeyim ve kırgınım. Toplantıya çağrıldım. Bana 18 yıl sonra dizide format değişikliğine gidileceği söylendi. Nedenini sormadım bile ve toplantıdan ayrıldım” dedi.

19. sezon çekimlerinin ağustos ayının ilk haftası başlaması planlanan Arka Sokaklar’ın henüz yeni yönetmeninin belli olmadığı, Orhan Oğuz’a toplantıda süpervizörlük teklif edildiği ancak usta yönetmenin bu öneriye sıcak bakmadığı öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi