Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, 20 Şubat’ta kurucuları arasında yer aldığı YRP’den ‘kuruluş ilkelerine bağlı kalmadığı’ gerekçesiyle istifa ettiğini açıklamıştı.  Bu istifanın ardından AK Parti'ye katılan Pamukçu'nun rozetini, İstanbul mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

Görüntü, YRP'lilerin tepkisine yol açarken, Pamukçu TGRT Haber'de Medya Kritik programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı'na karşı intikam alma tavrı var

Gazeteci Cem Küçük'ün "Yeniden Refah'ın kritik yerlerinde FETÖ'cüler veya o zihniyet hakim dediniz, kimi kastettiniz?" sorusunu yanıtlayan Pamukçu şunları söyledi:

DEM Partili Sezai Temelli: Önümüze yine bir ek bütçe gelecek DEM Partili Sezai Temelli: Önümüze yine bir ek bütçe gelecek

"Şahıs değil, zihniyet olarak söyledim. FETÖ'cülerde şöyle bir şey var, sanki geçmişin intikamını almak için Sayın Cumhurbaşkanı'na karşı böyle bir tavır var. İntikam alma tavrı var. Biraz da onla alakalı olarak söyledim. Bu Erbakan Hoca'nın siyasetiyle, kimliğiyle örtüşmez. Doğru bulmam."

Kaynak: Haber Merkezi