Konuşmasına “ülkemizin her yerinde görev yapan kahraman astsubaylarımızı saygıyla selamlıyorum” diye başlayan Altınok, askerlerin kutsal bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Altınok, “Bizim şiarımız ‘önce vatan’, bizim şiarımız ‘mevzubahis vatansa gerisi teferruattır’ şiarıdır. Ülkemizin her köşesinde; dağlarında, taşlarında; kar demeden, soğuk demeden, yaz demeden, yağmur demeden görev yapan vatanımızı koruyan bütün Mehmetçiklerimize; subay ve az subaylarımıza teşekkür ediyoruz Başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin banisi, kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bütün Milli Mücadele kahramanlarımızı, yiğit Anadolu kadınlarımızı rahmetle ve minnetle arıyorum. Mekânları cennet olsun. Rabbim onlardan razı olsun” dedi.

Astsubayların vatan savunması adına verdiği emeğe dikkat çeken Altınok, Vatana hizmetin ülkeye, ülkemin geleceğine hizmet olduğunu kaydetti. Altınok, “Astsubaylarımızın, kahramanlarımızın hep yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz.”diye konuştu.

Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e: Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e: Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu

"Ankara'ya projesi olan bir belediye başkanı lazım"

Ankara’nın son 5 yılda hizmet almadığını belirten Altınok, Ankara’yı, Milli Mücadele ruhuna uygun bir şehir haline getireceklerini söyledi.

Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ankara, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin başkenti. Milli Mücadelenin merkezidir Ankara'mız. Dolayısıyla Cumhuriyetimizin 100. yılında maalesef Ankara'da Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bir tane eseri göremedik, öyle bir derdi de yok. Biz Atatürk Cumhuriyet Kulemizi açtık. Atatürk Ankara Milli Mücadele Mücadele müzemizi de yakında açıyoruz. Ankara, milli değerlerimizin ve Milli Mücadelemizin başkenti olması lazım. Bu ruhu yaşatmak lazım. Altınok ile Ankara kazanacak, sizler kazanacaksınız. Yani Ankara bir beş yıl daha böyle gidemez. Sonra eyvah deriz ama iş işten geçer. Ankara'mızın derdi çok, problemi çok. Bunları hızla çözecek bir belediye başkanı lazım. Projesi olan bir belediye başkanı lazım.”

"Sesiniz ve nefesiniz olacağız"

Konuşmasının ardından Altınok TEMAD üyelerinin taleplerini dinledi. Altınok, “Yanınızda olacağız yakınınızda olacağız, sesiniz ve nefesiniz olacağız.” dedi.

Altınok, TEMAD Anı defterini imzaladı. TEMAD üyeleri Altınok’a ziyaretinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: Haber Merkezi