Ziyarette AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, Cumhur İttifakı Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan, AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Muhammed Baran Karaduman yer aldı.

Emeklilere yönelik projelerini anlattı

Emeklilere yönelik projelerini anlatan Altınok, “Emekliye destek olacağız. Emekliye bin lira yerine 5.000 lira vereceğiz. 15 nisanda yatıracağız hesaplarına. Ankara’da emekliklere ulaşımı sınırsız, sayısız ücretsiz yapacağız. Kavgaları da bitiriyoruz. Kavgaların nedeni Büyükşehir özel halk otobüslerine parayı vermiyor. Bursa modeline geçeceğiz. Kim biniyorsa onun da parasını vereceğiz. Böylece bu sefer minibüsçü ve otobüsçüler emeklerimize diyecekler ki ,gelin binin’. Doğalgaz desteğini 1000 liraya çıkaracağız ve 3 ay değil 4 ay vereceğiz.  Yaklaşık 10 bin lira bizim de emeklerimize katkımız olacak. Ülkemizin bu günlere gelmesinde emeklilerimizin yürekleri, gönülleri, çileleri var. Hiçbir emeklerimizi darda, yolda, sıkıntıda asla bırakmayacağız” dedi.

"ABB şirketleri batık durumda"

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerin büyük bir çoğunun batak ve zararda olduğunu söyleyen Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ankara bir 5 yıl daha yavaş ile gitmez. Durur. Çünkü Kredi bitti, sermaye bitti. Yeni yollar yok. Yeni metrolar yok. ulaşım ciddi problem. Otobüsler tıklım tıklım. Ankaralıya balık istifi gibi yolculuk reva görülüyor. Yani beş yıldır bu şehre katma değer kazandıracak hiçbir şey yapmadı. Çocuklarımız, torunlarımız için, geleceğimiz için bir eser desen bunlar da yok. Bir de SGK primlerini yatırmıyor. Şu an 8 milyar borcu var. 300 milyar TL bütçe var. %4’ü yardıma gidiyor. 288 milyar TL nerede? 3,5 milyar TL borcu vardı. Şu an 20 milyar TL borcu var. Bana Ankara’da 16,5 milyarlık ne iş var gösterebilir misiniz? Şirketlere bakıyoruz bütün şirketler batakta, zararda. EGO’nun zararı 17 misli atar mı? Çok yüksek. Yani göreve geldiğinde Ego zarar ediyor. Nasıl başardıysa!”

İddia: Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi Genel Başkanlığını bırakacak İddia: Temel Karamollaoğlu Saadet Partisi Genel Başkanlığını bırakacak

"Ankara bir dünya başkenti olacak"

Ankara’yı dünya başkentleri arasında sokacaklarını belirten Altınok, şunları söyledi :

“Biz Ankara’ya çok iş yapacağız. ‘Benden eser beklemeyin, hizmet beklemeyin. Benim projem yok’ diyor. ‘Yol yapsaydım da trafik mi sıkışsaydı’ diyor.  Bir belediye başkanı bunu söyler mi? Trafik problemini nasıl çözeceğiz? Yeni bulvarlar, yeni yollar, metrolar, alt geçit, üst geçit, tünellerle çözeceğiz. Bu şehrin dünya başkentleriyle yarışan bir şehir olması lazım. Dünyada yaşanılabilir başkentler arasında yüz tane şehir var. Ankara’nın A'sı yok. Ankara bizim, hepimizin. Evimiz, geleceğimizdir.”

Muhabir: Nur Kaplan