Türk Hava Yolları'nın #TK1995 İstanbul - Manchester seferini gerçekleştiren TC-JIT tescilli Airbus A330 tipi uçak, 277 yolcusuyla Manchester'a acil iniş istedi. Acil iniş sebebinin pilotların kabin bölgesinden yanık kokusu alması olduğu öğrenildi. 

Kule tüm iniş ve kalkışları durdurarak THY uçağına iniş izni verdi. Ekonomim'in haberine göre ilk denemede pisti pas geçen pilot, ikinci denemede havaalanına indi.

Havaalanı ekipleri pistten taksi yoluna çıkan uçaktan dumanlar çıktığını tespit etti. Kulenin çağrısı üzerine pilotlar, motorları kapattı ve uçağın buradan sonra push back aracı ile park pozisyonuna çekilmesine karar verildi.

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba şehit oldu Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba şehit oldu

Yolcular indirildikten sonra uçak bakıma alındı. Dönüş uçuşu iptal edildi. Havalimanı sözcüsü, uçakta hidrolik bir arıza meydana geldiğini açıkladı.

İstanbul ve Antalya'da bu hafta içinde, Amerikalı uçak üreticisi Boeing'e ait iki uçağın gövde üzerine iniş yapmak zorunda kalması şirkete yönelik 'ihmal' iddialarını gündeme getirdi.

Kaynak: Haber merkezi