Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında Antalyaspor, deplasmanda Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "İlk yarı tamamen bizim kontrolümüzde geçti. Çok iyi oynadık, geçişleri çok iyi yaptık, merkezi çok iyi kullandık. İlk attığımız gol ders sayılabilecek bir goldü. Penaltı pozisyonunu görmedim. Başlangıçta yediğimiz şok gol beklemediğimiz bir zaman diliminde geldi. Tüm takımı demoralize etti" dedi.

Türkiye Kupası ve Süper Kupa'ya yeni format Türkiye Kupası ve Süper Kupa'ya yeni format

İkinci yarıda rakiplerinin daha iyi oynadığını belirten Yalçın, "Pozisyonlar buldu, goller bulabilirdi. Bunlar olabiliyor futbolda. Bugün şans bizden yanaydı. Kısıtlı bir kadroyla iyi mücadele ediyoruz. Aylardır aynı oyuncularla oynuyoruz. Bugün Antalyaspor camiası olarak sıralamadaki yerimizi koruduk. Şartlar mümkün olursa sezonu ilk 10'da bitirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kısıtlı bir kadrolarının olduğunu aktaran Yalçın, şöyle konuştu:

"Transfer döneminde transferi açamadık. En iyi oyuncumuz gitti. Ülkenin hassas noktalarına dokundu, biz de göndermek zorunda kaldık. İhtiyacımız olan oyuncularımız vardı. Ekonomik olarak takımı zor duruma sokmak istemiyorum. Bana 'Elimizdeki kadroyla ligde kalır mıyız' dediler, ben de 'Kalırız' dedim. 50 puan bandında ligi bitirmek istiyoruz. Ben de hamle yapalım, takımda rekabet olsun istiyorum ama işimiz, elimizdeki kadroyla en iyisini yapmak."

"Kadro kurmak dövizden dolayı çok zor"

Anadolu kulüplerinin mali zorluklar yaşadığını vurgulayan Sergen Yalçın, "Anadolu takımları maddi olarak zor durumda. Gelirlerin yukarı çıkması lazım. Bu durum Türk futbolunun iyi yerlere gelmesini engeller. Anadolu takımlarının televizyon gelirlerinin yukarıda olması gerekiyor, yoksa kadro kurmak dövizden dolayı çok zor" şeklinde konuştu.

"Daha güzel ağırlanmak isterdim"

Siyah-beyazlı taraftarların kendisi ile ilgili tutumuna yönelik soruyu yanıtlayan Sergen Yalçın, "Daha güzel ağırlanmak isterdim. Biz burada İnönü Stadı'nda şampiyonluklar, kupalar kazandık. Tüpraş Stadı'nda en zor sezonda, pandemi sezonunda şampiyonluk kazandık. Futbol böyle bir iş, bugün varsın yarın yoksun" dedi.

Kaynak: AA