Songül Karlı kimdir? Songül Karlı kimdir?

Son birkaç haftadır kripto piyasaları dikkate değer iyileşme gözlemleniyor. Önemli fiyat artışlarından yalnızca Bitcoin, Ethereum veya BNB gibi büyük kripto paralar faydalanmadı. Boğa koşusunun ivme kazanmasıyla birlikte başlayan coin rallisi, yeni bir altcoin sezonunun sinyalini veriyor.

SEI (SEI) Nedir?

Sei, emir defterini geliştirmeye ve hızlı işlem gerçekleşmesine odaklanan, DeFi için özel olarak tasarlanmış, sektöre özgü Katman-1 blok zinciridir. Cosmos SDK'yı temel alır ve Cosmos ekosistemi içinde merkezi olmayan finans altyapısı olarak hizmet veren Limit OrderBook'u (CLOB) kullanır. Sei'nin öne çıkan özellikleri arasında önden işlem çalıştırma karşıtı önlemlerin yanı sıra işlem hızlarını artırmak ve önden çalıştırmayı önlemek için paralel işlem çalıştırma yer almaktadır.

Sei Ağı, zincir üzerindeki CLOB ve eşleştirme motoru aracılığıyla derin likidite ve fiyat-zaman öncelikli eşleştirme sunarak yüksek performanslı DeFi uygulamalarını mümkün kılmayı amaçlamaktadır. Sei projesi şu anda özellikle DEX alanında çoklu zincir destekli değiştirilemez token (NFT) pazarı Dagora, merkezi olmayan borsa SushiSwap, Oracle çözümü Pyth, TVL blok zinciri köprüsü Axelar, Sei tabanlı kalıcı sözleşme platformu Vortex, Sentetik varlıklar DeFi protokolü Pharaoh Protocol, blok zinciri sistemi Kyve ve Solana tabanlı stabilcoin projesi UXD dahil olmak üzere ortaklara sahiptir.

Sei Projesi

Sei projesi, kripto işlemleri için Katman-1 açık kaynaklı Sei blok zincirine katkıda bulunmaktadır. Sei'nin benzersiz zincir düzeyinde optimizasyonları, merkezi olmayan borsaların ve ticaret uygulamalarının modern performans ve ölçeklenebilirlik konusunda en iyi kullanıcı deneyimini sunmayı hedefler.

Sei kurucuları kimler?

Dan Edlebeck, DeFi ürünleri kademelenmesine olanak tanıyan, yerleşik bir sipariş defterine sahip bir Katman-1 blok zinciri olan Sei Network'ün kurucu ortağıdır. Dan Edlebeck daha önce tanınmış Cosmos tabanlı Exidio ve Sentinel projelerini başlatmış ve yönetmiştir.

Kaynak: bıtlo