Organize suç örgütü liderliği suçundan hakkında kırmızı bülten çıkarılan Sedat Peker, Türkiye'ye döneceği yönündeki iddiaları yalanladı. Birleşik Arap Emirlikleri'nde 'dijital tecrit' altında tutulan Peker, üniversiteyi tamamlamadan Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini açıkladı.

Aleyna Tilki'den 'sahne' tepkisi: Beni sahnelerden alıkoymaya çalışıyorlar Aleyna Tilki'den 'sahne' tepkisi: Beni sahnelerden alıkoymaya çalışıyorlar

2 ay içerisinde Türkiye'ye döneceği yönündeki söylentileri yalanlayan Sedat Peker, Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuyla ilgili bir yanıt gönderdi.

Saymaz'ın yazısı şöyle:

"Peker’in yanıtına geçmeden önce şu bilgiyi vereyim.

Meğer BAE’de üniversite okumaya başlamış.

Ancak güvenlik gerekçesiyle üniversitenin adını belirtmediler.

Peker, dönmeyeceğini belirterek, şöyle diyor:

'Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye’ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Abu Dabi’de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi. Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum. Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum.' "

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN.