AK Parti 28. Dönem Bayburt Milletvekili Orhan Ateş kimdir merak ediliyor. Peki, Orhan Ateş kaç yaşında? Orhan Ateş nereli? Orhan Ateş mesleği ne? İşte detaylar...

Kayseri Melikgazi'de 8.170 m² tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış) Kayseri Melikgazi'de 8.170 m² tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

Orhan Ateş kimdir?

Orhan Ateş 5 Şubat 1976 Bayburt’ta doğdu, Baba adı Halis anne adı Nazlı’dır.

İlköğrenimini Bayburt Atatürk İlkokulu ve Bayburt Ortaokulunda bitirdi. Bayburt Anadolu Öğretmen Lisesini bitirdikten sonra aynı yıl Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini 2.lik derecesi ile bitirdikten sonra, aynı yıl TUS sınavında girip Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları ABD da ihtisasa başladı. 2005 yılında uzman, 2007 yılında Yardımcı Doçent olarak aynı bölümde göreve başladı. 2011 yılında Doçent, 2016 yılında Profesör ünvanı aldı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları ABD da 2023 milletvekili seçimlerine kadar Göz hastalıkları uzmanlığı ve Hastane başhekim yardımcılığı görevini yürüttü.

Birçok uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak katıldı. Birçok ulusal ve uluslararası dergide yayını mevcuttur.3 yıl Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetim kurulu üyeliği yaptı. 3 yıl Atatürk üniversitesi tıp fakültesi 5. Sınıf koordinatörlüğü yaptı. 3 yıl Atatürk üniversitesi tıp fakültesi eğitim komisyon üyesi olarak çalıştı. 2 yıl Türk Oftalmoloji Derneği Erzurum-Trabzon şubesi sekreterliği  ve 2 yıl Türk Oftalmoloji Derneği Erzurum-Trabzon şubesi başkanlığı yaptı. Türk Oftalmoloji Derneği denetleme kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu.  

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Ateş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TBMM Sağlık ,Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekilidir.

Kaynak: Haber Merkezi