Türkiye 31 Mart Pazar günü sandık başına gidecek. Seçime saatler kala pek çok vatandaş “Nerede oy kullanacağım?” sorusunun yanıtını arıyor. Vatandaşların hangi okulda ve sandık oy kullanacağı seçmen bilgi kağıtlarıyla netleşti.

Seçmen kağıtları dağıtıldı

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına 29 Şubat'ta başlandı. 24 Şubat'ta ise dağıtım tamamlandı. Seçmenler bu kağıtta yer alan bilgiler doğrultusunda oylarını kullanabilecek. Bilgi kağıdının üzerinde hangi okulda ve hangi sandıkta oy kullanacağı bilgileri yer alıyor.

Seçmen kağıdı kaybolan ya da kağıdına ulaşamayan kişiler ise bilgileri internetten sorgulama yaparak kontrol edebilecekler.

Seçmen kağıtları her haneye dağıtılırken bilgi kağıdını kaybedenler internetten seçmen kaydı sorgulamaya başladı.

"Nerede oy kullanacağım?"

Seçime 2 gün kala vatandaşlar "Nerede oy kullanacağım?" sorusunu arama motorlarında araştırmaya başladı. Seçmen kütüğüne kayıtlı olduğunuz sandıkta oy kullanabilirsiniz.

Nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenmek için:

YSK'nın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Şişli Belediyesi'nde işten çıkarılan 48 işçi eylem yaptı Şişli Belediyesi'nde işten çıkarılan 48 işçi eylem yaptı

e-Devlet'ten nerede oy kullanacağınızı buradan sorgulayabilirsiniz.

YSK'nın Seçmen Sorgulama Mobil Uygulamasını kullanabilirsiniz.

444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için 4 alternatif yöntem kullanabilirsiniz. İlk olarak YSK'nın resmi internet sitesinde 'sandık sorgulama' özelliğinden T.C. kimlik numaranızı sorgulayarak faydalanabilirsiniz. YSK'nin internet sitesi dışında E-Devlet'ti de tercih edebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi