Mehmet Ali Yılmaz kimdir? Mehmet Ali Yılmaz nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Mehmet Ali Yılmaz’ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Mehmet Ali Yılmaz kimdir? Mehmet Ali Yılmaz kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Mehmet Ali Yılmaz’ın biyografisini haberimizde derledik…

Mehmet Ali Yılmaz kimdir?

Mehmet Ali Yılmaz (d. 21 Ekim 1948, Of), Türk siyasetçi ve iş insanı.

Uğur Yılmaz kimdir? Uğur Yılmaz kimdir?

İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesini bitirdi. Antalya'da Zigana Tatil Köyü, Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Trabzonspor Kulübü Başkanlığı, XIX. Dönem Trabzon Milletvekilliği ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapmıştır. Evli ve beş çocuk babasıdır.

Bakanlığı döneminde Türkiye Futbol Federasyonuna özerklik getirdi. Futbolda havuz sistemini düzenleyen kişidir. Trabzonspor'a tesis kazandırdı.

Medya alanında da yatırımları vardır. İnternet üzerinden yayın yapan "TVem" kanalı, Trabzon'da eskiden yayın yapan Zigana TV ve hâlâ yayın yapan Zigana FM, Karadeniz, Türk Sesi gibi medya kuruluşları kendisine aittir.

Kaynak: Haber Merkezi