Marina Satti kimdir?  Marina Satti nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.  Marina Satti’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Marina Satti kimdir?  Marina Satti kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.  Marina Satti’in biyografisini haberimizde derledik…

Marina Satti kimdir?

Marina Satti d. 26 Aralık 1986, Sudanlı Arap asıllı Yunan şarkıcı ve şarkı yazarı. Müziği çoğunlukla Yunan halk müziği, Arap, Balkan ve Anadolu müziklerini modern unsurlar ve ritim ile birleştirerek karakterize etmektedir. 2024 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistan'ı "Zari" adlı şarkısıyla temsil edecek.

Feyza Civelek'in kardeşi Ömer Nadir Civelek kimdir? Feyza Civelek'in kardeşi Ömer Nadir Civelek kimdir?

Satti, EBU'nun Avrupa Caz Orkestrası'nın bir parçasını oluşturdu. Ayrıca Washington'daki John F. Kennedy Center'da World Jazz Nonet'in şarkıcısı olarak sahne aldı. Bobby McFerrin ile birlikte akapella vokal grubu The Singing Tribe'ı kurdu. 2016 yılında Satti, geleneksel çok sesli şarkılar seslendiren kadın akapella grubu Fonés'i ("Voices") kurdu. Epidauros Antik Tiyatrosu, Herodes Attikus Odeonu, Atina Konser Salonu ve Stavros Niarchos Vakfı Kültür Merkezi gibi mekanlarda sahne aldılar.

Satti, 2016 yılında YouTube'da 24 milyondan fazla izlenmeye ulaşan single'ı "Koupes"i ("Cups") yayınladı ve Ravin & Bob Sinclar'ın Buddha Bar 20 Years Anniversary albümünde yer aldı.

24 Ekim 2023 tarihinde Satti'nin 2024 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistan'ı temsil edeceği açıklanmıştır. Şarkısı "Zari" 7 Mart 2024 tarihinde yayınlanmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi