Mamak Belediyesi, Mamak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik Koşusu düzenledi. Mamak Belediyesi Üreğil Millet Bahçesi’nde düzenlenen koşuya Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Mamak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yahya Ocaklı, başkan yardımcıları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. 200 sporcu, hem spor yaparak hem de eğlenerek bayramı coşkuyla kutladı.

Tekirdağ sahillerinde bayram tatili yoğunluğu yaşanıyor Tekirdağ sahillerinde bayram tatili yoğunluğu yaşanıyor

Koşu; Ortaokul Kızlar, Ortaokul Erkekler, Lise Kızlar, Lise Erkekler, olmak üzere 4 kategoride gerçekleşti. Yarışma sonunda dereceye girenlere kupa ve madalya verildi.

Başkan Şahin: 19 Mayıs’ı her koşulda kutlayacağız

Ortaokul kızların 1000 metre, erkeklerin 1500 metrede yarıştığı koşuda, lise kızlar 1500 metre, lise erkekler de 2000 metrelik parkuru tamamladı. Finalistler ödüllerini Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin ve Mamak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yahya Müdür’den aldı. Gençlerin bayramını kutlayan Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, 19 Mayıs’ın her durumda ve koşulda kutlanacağının altını çizerek,  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı,  Atatürk'ün bizlere armağan ettiği nutukta ifade ettiği gibi her durumda ve koşulda büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Son yıllarda hak ettiği önemde kutlanmaktan kaçınılan 19 Mayıs'ı coşkuyla kutlayacağız. Gençlerimiz bütün ulusumuz 19 Mayıs'ı sonsuza kadar yaşatmaya ve onurla yaşamaya kararlıdır. Başta gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın, gençlerimizin, öğrencilerimizin ve öğrencilerimize ışık tutan öğretmenlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

Mamakin Genclik Kosusuna Renkli Final 2

Kaynak: Haber Merkezi