Berk Cankat kimdir?  Berk Cankat nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor.  Berk Cankat kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Berk Cankat kimdir? Berk Cankat kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Berk Cankat biyografisini haberimizde derledik…

Beşiktaş - Hatayspor Selcuksports canlı izle Beşiktaş - Hatayspor Selcuksports canlı izle

Berk Cankat kimdir?

Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Mimar olan ve müteahhitlik yapan babasının mesleği yüzünden Eskişehir ve Hatay gibi şehirlerde çocukluğu geçti. Bu yüzden İlkokulu Hatay’da okudu. Sonra da ortaokul ve liseyi Ankara’da tamamladı.

Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olunca çok yakın arkadaşı ile beraber grafiker mesleğini yapmak için İstanbul’a gelmiştir. Bir grafik işinde çalışmaya başladı. Bir yandan da tiyatro dersi almaya başladı. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

2013 yılında “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide; Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir ile beraber oynayarak dizi film hayatına başladı.

2014 yılında başrollerini Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, “Medcezir” dizisine 24. Bölümde Selim Serez’in teyze oğlu “Cem” karakteri, konuk oyuncu olarak katıldı. 25. Bölüm sonunda diziden ayrılmıştır.

2014 yılının Haziran ayında başlayan “Güzel Köylü” adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Gizem Karaca ile başrolde “Cemal” karakterini canlandırdı. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Kaynak: Haber merkezi