CHP Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan son yerel seçim mitingini Keçiören'de büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Mitinge, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş da katıldı. Özarslan ve Yavaş, miting alanında binlerce vatandaşa seslendi. Mitinge katılım gösterenlere teşekkür eden Özarslan, "Keçiören az kaldı, 1 Nisan günü o eski günlerine, o eski ışıltılı günlerine döneceksin. Seni kaderine terk edenler, seni çöp yığınlarına mahkûm edenler, evlatlarımızın geleceğini çalanlar gidecek. Allah’ın izniyle yepyeni bir sayfa açılacak." dedi.

Mesut Özarslan'ın konuşması şöyle:

Engellenen tüm hizmetler 1 Nisan itibariyle Keçiörenliyle buluşacak

Millî mücadelenin karargâhı, sarı saçlı, mavi gözlü Bozkurt’un; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ikametgâhı Keçiören. Az kaldı, 1 Nisan günü o eski günlerine, o eski ışıltılı günlerine döneceksin. Seni kaderine terk edenler, seni çöp yığınlarına mahkûm edenler, Evlatlarımızın geleceğini çalanlar gidecek. Allah’ın izniyle yepyeni bir sayfa açılacak. Bu yeni sayfada ne mi var? Söyleyeyim hemen. Mansur Başkan’ın iradesi var. Ayrı gayrı yok, Herkese eşit hizmet var. Bu yeni sayfada ne mi var? Anadolu irfanı var, Hoca Ahmet Yesevi var, Sarı Saltuk var, Hz. Mevlana var, Hacı Bektaşi Veli var, Pir Sultan var, Yunus Emre var… Bu toprakların kıymetli alimlerinin sözleri yolumuzu aydınlatacak birer rehber bizlere. Ne diyor Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi, “Gönlü kırık zavallı garip birini görsen, yarasına merhem koy, yoldaşı ve yardımcısı ol.” Biz de bu şiarla yönetmek için yola çıkıyoruz, garibin gurebanın yanında olacağız, yoldaşı olacağız. Ne diyordu Sarı Saltuk, Osman Gazi’ye: “Adalet ve doğruluktan ayrılmayın… Halkı incitmeyin, Hakk’ın yolundan çıkmayın. Bir kulağınız halkta olsun, halkın durumundan her zaman haberiniz olsun. Gafil olmayın.”  Bu söz bizim kulağımıza küpedir, bu kardeşinizin kulağı, aklı, gönlü hep sizde olacak söz veriyorum. Hakkı gözeteceğiz, haksızlığa karşı Hz. Ali gibi dimdik duracağız. Bu kardeşiniz, Mansur başkanımızla birlikte gece gündüz demeden çalıştı, Keçiören için onlarca proje üretti ama birileri bunlara engel oldu. Ama artık sizin oylarınızla, sizin iradenizle bu engel ortadan kalkacak. Engellenen tüm hizmetler 1 Nisan itibariyle Keçiörenliyle buluşacak.

MHP'nin yeni Başkanlık Divanı belli oldu MHP'nin yeni Başkanlık Divanı belli oldu

Özarslan 2

Mansur başkanla birlikte hizmet için koşacağız

Hakk’ın hakkıyla, halka hizmet şiarı Keçiören’de yönetime gelecek. Bu projelerin hepsi hazır, çizimi, planı hazır. Bu kardeşiniz sizin için, Keçiören için ilk etapta 60 büyük proje hazırladı. Allah’ın izniyle Keçiören’de göreve gelir gelmez Büyükşehir Belediyemizle birlikte hepsini hayata geçireceğiz. Kampanyamız süresince projelerimizi sizlere anlatmaya çalıştık, gece gündüz demeden sokak sokak mahalle mahalle dolaştık. Bildiğimiz sorunları, tekrar yerinde tespit ettik. Evvel Allah projelerimizle, Keçiören’in sorunlarına kalıcı çözümler getireceğiz. Keçiören’in ne çöp derdi kalacak ne de trafik derdi kalacak. Yılan hikayesine dönen Keçiören’in Kentsel Dönüşümünü hiç kimseyi mağdur etmeden, herkesin kazançlı çıkacağı formüllerle çözeceğiz. Bu söylediklerimi Mansur başkanımla birlikte, ele ele omuz omuza yapacağız, hep birlikte başaracağız. “Az laf çok iş” diyerek Keçiören’de, Ankara’da, Belediye Meclisi’nde Mansur başkanla birlikte hizmet için koşacağız. Keçiören, hak ettiği hizmeti, geciken hizmeti bizimle birlikte alacak inşallah. Ama bunu yaparken, asla kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız, işini gücünü yapan ekmeğinin derdinde, hiçbir belediye çalışanı kardeşimiz zinhar mağdur edilmeyecek.

Çaldırmayacağım, haramı belediyeden içeri asla sokmayacağım

Keçiören Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile el ele, omuz omuza, istikrarla yol yürüyecek. Mansur başkan göreve geldiği günden bu yana onunla kader birliği yaptım. Ankara’ya değer katan, Ankaralılara fayda sağlayan bütün hizmetlerde Rabbime şükürler olsun Mansur başkanımla birlikte çalıştım. İnşallah, Keçiören halkının büyük iradesiyle Keçiören Belediye Başkanı seçilerek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’la çok daha büyük hizmetleri Keçiören’e kazandıracağız. Söz veriyorum sizlere, çaldırmayacağım, haramı belediyeden içeri asla sokmayacağım. Sizlere söz veriyorum, bir telefon uzağınızda olacağım. 7/24 derdi olan, sorunu olan bu kardeşinize ulaşabilecek. Bu kardeşiniz de o sorunu, derdi Evvel Allah çözecek. Keçiören gelişecek, Keçiören hak ettiği değere kavuşacak, birileri değil Keçiörenliler kazanacak. Bu ilçe, Başkentin yeniden göz bebeği olacak. Gece gündüz çalışmaya, size hizmet üretmeye, bu ilçeyi kalkındırmaya geliyorum. 22 Hacı Bektaşi Veli’nin dediği gibi; “BİR OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ” KAZANACAĞIZ, KAZANACAĞIZ, KAZANACAĞIZ… HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ. Ne demiştik; “Az laf, çok iş”. O yüzden sözü uzatmaya gerek yok. Belediyeciliğin yüz akı, Ankara’nın evladı, 24 Ankaralının başkanı Mansur başkanımızla sizleri baş başa bırakıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan içinde bulunduğumuz Ramazan ayının Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 25 Şimdiden tüm kardeşlerimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun. İnşallah iki bayram yapacağız. Kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun, var olun."

ABB Başkanı ve adayı Mansur Yavaş'da mitingde bir konuşma gerçekleştirdi.

Yavaş'ın konuşması şöyle:

Ankara'da fark 20 mi 25 mi olacak bu tartışılıyor

"Aşağı yukarı kampanyanın başladığından beri bugüne kadar 44 tane açılış, miting yaptık. İftarları saymıyoruz. Gündeme iki üç iftara gitmek suretiyle epey bir vatandaşımızla hemşehrimizle de yan yana gelme fırsatı bulduk. Sağ olsun gönüllülerimiz, ilçe teşkilatlarımız hepsi çalıştı. Bizler beş yılda yaptıklarımızı meramımızı anlattık. Beş yıldır nasıl bir belediyecilik yaptığımızı anlattık. Ve son güne geldik. Anketleri görüyorsunuz. Artık Ankara konuşulmuyor. Fark 20 mi 25 mi olacak bu tartışılıyor. Bunlar eğer bu hale geldiyse bu sizin sayenizde onun için öncelikle emek veren herkese sonsuz minnettarım çok teşekkür ediyorum.

Halkın karşınıza çıkacak yüzleri yok

Ankara halkı beş yıllık belediyeciliğimizi onaylayacak. Başından beri şunu yaptı yapmadı, bunu yaptı bunu yapmadı ancak boş boş konuştular. Çünkü onlar gerçek belediyeciliğin ne olduğunu bilmiyorlar. Belediyecilik insanların yaşadığı yerde mutlu olmasıdır. Belediye başkanı da yaptığı hizmetlerle insanların gönlüne giriyorsa başarılıdır. Eğer siz insanların gönlüne giremiyorsanız arkanıza kimi alırsa alsın boş. Biz bugün 45. mitingimizi yapıyoruz. Bir tane Sayın Cumhurbaşkanı'yla yaptıkları mitingden başka herhangi bir Ankara'nın ilçesinde miting yapabildiklerini gördünüz mü? Yapamazlar. Halkın karşınıza çıkacak yüzleri yok. Anlatacakları bir şey yok. Çünkü siz beş yıldır son beş yıldır Keçiören'in Belediye Başkanısınız benim yaptıklarımı taklit edin, şunu yapacağım ben bir fazla yapacağım demenin karşılığı yok. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Keşke bu insanların mağduriyetini görüp Ankara'daya en azından Keçiörenlilere siz de Keçiören Belediyesi olarak destek olsaydınız. Onu da yalan söylemişsiniz. Ben et dağıtmıyorum but dağıtıyorum diyorsunuz. Ocak ayında iki kişi kasım ayında 11 kişiye verdiğini görüyorum. Sizin öyle bir derdiniz yok ki. Yaptığınız betonları eser diye yutturup Ankara halkından aldığınız bu paraları kalkıp betona döküp ondan sonra eser yaptığını düşünüyorsunuz. Eser belediye başkanı halkın gönlüne girdiğinde eserdir. Onun gerisi boştur. İçinde insan olmayan hiçbir şeye bir beş kuruş para yatırmadık. Ve şimdi diyor ki iş İstanbul'daki 2 bin 500 lira verecekmiş emeklilere. Ankara'daki beş bin verecekmiş. Bunu niye Cumhurbaşkanı'na anlatmıyorsunuz? Niye Cumhurbaşkanı'na emeklilerin durumu söylemiyorsunuz?

Geçen seçim bunu yaptınız tutmadı

Peki bu sonuç nereden ortaya çıktı? Bu kadar fark nereden ortaya çıkıyor? Siz şeffaf değilsiniz. Siz halka yalan söylediniz. Mal beyanınızı tam açıklamadınız. Servetinizi tam açıklamadınız. Ve dolayısıyla halk inşallah bu yalanlarınızın cevabını sandıkta verecek. Şimdi bunları en iyi yaptığı iş, hangi ilçe belediyesine giderseniz gidin belediye başkanı adayının sözü şöyle başlıyor; hakkımızda şöyle şöyle karalamalar yapılıyor diye. Ben de aldım elime mikrofonu bunlar zaten düzgün siyaset yapamaz ki. İşleri güçleri aynı düzen devam etsin diye karşısındakini karalarlar, takmayın. Artık vatandaşın buna inanacak bir şeyi kalmaz dedim. Öyle mi? İftira siyaseti karalama siyaseti. Artık inşallah bunun da fayda etmediğini görecekler. Bugün Ankara'nın çeşitli yerlerine bizi terörle ilinti yapan afişler asıyorlar. Sahte ve korsan afişler asıyorlar. Bunlardan ümit bağlıyorlar. Beni iyi dinleyin; bunlardan ümit bağlamayın. Geçen seçim bunu yaptınız tutmadı, Ekrem Bey'in seçiminde yaptınız orada tutmadı. Fakat bu işleri yeniliyorsunuz. Bizi teröristle itham ediyorsunuz. 45 mitingimizin hepsi şehitlerimize saygı ve İstiklal Marşı'nı okuyarak başladı. Biz İstiklal Marşı'mızdan gurur duyarız. İstiklal Marşı'mızdan, bayrağımızdan hazzetmeyenlerle asla yan yana gelmeyiz. Bunu söylememize dahi gerek yok. Ama bir şey söyleyeyim. Siz çok tecrübelisiniz. Eğer seçim için böyle bir ümidiniz varsa bu akşam televizyonlara bebek katilinin kardeşini çıkarın onun da mektubunu okutun bakalım ne olacak? Alışkın bunlar.

Ayrımcılık gidecek, kardeşlik kazanacak

Kendileri terör örgütüyle aynı düşünen Hizbullah'ın uzantılarına sesi çıkmaz. Var mı HÜDAPAR'ın Ankara'da adayı? Sayın Altınok'a destek olmak için ağızlarını açmadılar aday çıkartmadılar. Bir tek kelime söylediğini duydunuz mu? Bunlar iki yüzlü. Çünkü bunlar aynı düzenin devam etmesini istiyorlar. Ama bu düzen devam etmeyecek. Ankara'da servet kaybedecek halk kazanacak. Beton kaybedecek yeşil kazanacak. Çirkinlik bitecek güzellik kazanacak. Ayrımcılık gidecek, kardeşlik kazanacak inşallah.

Mansur Yavaş Belediyeciliğini hepsi öğrendiler

Ankara bunların adı proje adı altında yaptıkları ANKAPARK benzeri projelerin proje olmadığını çöp proje olduğunu gördü. Gerçek projeler, bizim projelerimizdi. Yaptığımız asfaltları, kaldırımları belediyecilik saymadık, açılış bile yapmadık. İçinde insana faydası olmayan hiçbir şeye bu halkın tertemiz parasının beş kuruşunu dahi yatırmayız. Ve şimdi Ankara'da inşallah 25 beldenin üzerinden yeniden sosyal belediyecilik, yeniden halkçı belediyecilik, yeniden vatandaşı önceleyen belediyecilik anlayışı inşallah hakim olacak. Ve inşallah bu seçim dönemi sayesinde artık Mansur Yavaş Belediyeciliği hepsi öğrendiler, hepsi örnek almaya taklit etmeye başladılar ama aslı varken taklidin hiçbirisini önemi yoktur.

Gerçekten buradaki belediye başkan adaylarımız destansı çalışmalar yaptılar. Vatandaşa ulaştılar. Eline, beline, diline sahip olan belediye başkanlarını bir araya getirecekler. Eline, beline, diline sahip olmayan iftira atan belediye başkanlarını da sandığın dibine gömecekler, siyasi hayatlarına son verdirecekler."

Kaynak: Haber Merkezi