İYİ Parti 5. Olağan Genel Kurultayı'nda Müsavat Dervişoğlu üçücü turda 1159 geçerli oyun 611'ini alarak yeni genel başkan seçilmişti. İYİ Parti Genel Başkanı seçilen Müsavat Dervişoğlu, mazbatasını aldı.

Fatih Erbakan’dan 28 Şubatçılara af yorumu: Zamanlaması manidar Fatih Erbakan’dan 28 Şubatçılara af yorumu: Zamanlaması manidar

Mazbatasını alan Dervişoğlu, gazetecilerin gündeme yönelik sorularını da yanıtladı. Dervişoğlu, "Ben polemik yapmak için gelmedim. Millete hizmet etmek için geldim” dedi.

Dervişoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü grup toplantısı konuşmasındaki "İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz" sözlerine de yanıt verdi. Dervişoğlu, "Kendisinden herhangi bir tebrik beklemedim. Karar kendilerinindir ama bazı beyanları var. bilmenizi istiyorum ben kişilerle olan hukukumu onların beyanlarına bakarak oluşturmuyorum. Ona bakarak hukuk oluşturursanız daha önce kimlere neler söyledi ve bugün hangi çizgide ona bakmanız lazım. Onun için söyleyebilir. Ben polemik yapmak için gelmedim İyi Parti Genel Başkanlığı'na. Böyle polemiklerle gündemi farklı bir şekilde meşgul etmenin de anlamı yok. Benim başkanlığımda her şey şeffaf olacak, gizemli ifadeler kullanmayacak, şaibeli işler de yapmayacağım" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi