31 Mart yerel seçimlerde oy oranını önemli ölçüde artıran Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, iktidarı bu kez İsrail’e bor madeni ihracatı üzerinden eleştirdi.

Seçim kampanyası boyunca AK Parti iktidarının İsrail ile ticari ilişkilerine sert eleştiriler yönelten Erbakan, bu kez sosyal medya hesabından, Yahudi devletine yönelik bor ihracatına yönelik ilk kez gazeteci Metin Cihan'ın yayınladığı belgeyi paylaştı.

Türkiye Varlık Fonu şirketlerinden Eti Maden'in 23 Mart tarihinde İsrail'deki Fertilizers & Chemicals şirketine bor madeni gönderdiğini gösteren belgeyi paylaşan Erbakan, "Yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, bu vebalden bir an önce kurtulun” diye konuştu.

Metin Cihan'ın yayınladığı belgeyi sosyal medya hesabından paylaşan Erbakan, "Doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı’na bağlı olan Türkiye Varlık Fonu’nun şirketlerinden ETİ Maden’in, seçimlerden bir hafta önce İsrail'e 21 ton borik asit formunda bor madeni ihracatı yaptığına dair bir belge ortaya çıktı. Yeniden Refah Partisi olarak yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; Bu vebalden bir an önce kurtulun” dedi.

Özgür Özel: Sahipsiz dostlarımızın sorunları bilimsel, etik ve insani bir yaklaşımla çözülebilir Özgür Özel: Sahipsiz dostlarımızın sorunları bilimsel, etik ve insani bir yaklaşımla çözülebilir

Kaynak: Haber Merkezi