Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugünkü kçşesinde eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinde iddianameye giren çakarlı araca dikkat çekti.  Gazeteci Saymaz, “Araç iki ülkücüye ait olmadığına göre kimindir?” sorusunu sordu.

Sinan Ateş’in öldüren tetikçi Eray Özyağcı, olay yerinden motosikletle kaçırıldıktan sonra, eski Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş’a ait bir araca bindirilerek kaçırıldı. Demirbaş’ın eski Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel’in yanına gidip onun 34 CYR 469 plakalı aracını aldığı, Yüksel’in da Audi marka siyah bir araçla Demirbaş’ın peşinden gittiği biliniyor.

Audi marka aracın Plaka Tanıma Sistemi üzerinden an be an takip edilişinin de girdiği iddianamede söz konusu aracın kime ait olduğunun yer almamasına dikkati çeken Saymaz, şunları sordu:

“Araç iki ülkücüye ait olmadığına göre kimindir? Aklıma şu ihtimaller geliyor: 1- Milletvekili dokunulmazlığına haiz bir araç olabilir. Çünkü Demirbaş’ın eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da kaldığı evde gözaltına alındığı iddia ediliyor. Kılavuz’un adı iddianamede geçmiyor. 2- Bir kamu kurumuna ait olabilir. Tetikçi Özyağcı, suikast için İstanbul’dan Ankara’ya iki özel harekât polisinin eskortluğunda götürülmüştü. 3- MHP’ye ya da Ülkü Ocakları’na tahsisli araç olabilir.”

Keçiören Belediyesi’nin, TÜGVA’nın ardından Yeni Dünya Vakfı’na da ayrıcalık sağladığı ortaya çıktı Keçiören Belediyesi’nin, TÜGVA’nın ardından Yeni Dünya Vakfı’na da ayrıcalık sağladığı ortaya çıktı

Kaynak: Haber Merkezi