Hamza Aydoğdu kimdir? Hamza Aydoğdu nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Hamza Aydoğdu'nun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Hamza Aydoğdu kimdir? Hamza Aydoğdu kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Hamza Aydoğdu'nun biyografisini haberimizde derledik…

Hamza Aydoğdu kimdir?

1975 yılında Bitlis/Ahlat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te, yüksek öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde “Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma” konulu çalışmasıyla, Doktorasını ise Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri” isimli çalışması ile tamamladı. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçent unvanına sahip olan Aydoğdu'nun alanı ile ilgili  pek çok akademik makale ve kitabı bulunmaktadır.

Çalışma hayatına Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak başlayan Aydoğdu, sırasıyla Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 

09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi olarak atanan Vali Doç. Dr. Hamza Aydoğdu,
19.06.2020 - 15.08.2023 tarihleri arasında Aksaray Valisi olarak görev yaptı.

Burn İsrail malı mı? Burn nerenin malı? Burn boykot mu? Burn İsrail malı mı? Burn nerenin malı? Burn boykot mu?

10.08.2023 tarihli ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Erzincan Valisi olarak atanan Aydoğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.