kimdir, kaç yaşında, nereli, instagram, son dakika, boykot, israil malı, 2024, elektrik kesintisi, su kesintisi, ankara, maç özeti, yayın akışı, izle, emekli
  • DOLAR 32,91 %0.25
  • EURO 35,38 %0.65
  • ALTIN 2.466,41 %0.64
  • BİST100 10.700 %-0.67
  • BITCOIN 61.450 %-4.65
  • ETHERIUM 3.323 %-4.79
35°

Ürdün Haberleri

ürdün haberleri ve güncel ürdün gelişmeleri, ürdün ile ilgili tüm video, ürdün fotoğrafları ve ürdün haberleri Elips Haber - 'Herkese eşit yaklaşır' sitemizde


Dünya

Ürdün’den Gazze Şeridi’ne insani yardım taşıyan 3 askeri tırın başkent Amman’ın batısındaki Ölü Deniz bölgesi yakınlarında devrilmesi sonucu iki asker...

Dünya

Kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirmek üzere bulunan Ürdün, Tunus ve Fas'tan toplam 144 kişinin vefat ettiği bildirildi.

Gündem

Yetkililer, Suudi Arabistan'daki Hac ibadeti sırasında yoğun sıcak nedeniyle 14 Ürdün vatandaşının öldüğünü açıkladı.

Dünya

Ürdün'de bu yıl, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarının etkileri ve fiyat artışları nedeniyle kurbanlık talebinin zayıf olduğu ifade ediliyor.

Dünya

Ürdün, İsrail'in Filistinlileri topraklarından sürme ve Gazze Şeridi'nin bir kısmını bölme planlarına Mısır ile birlikte karşı çıkacağını bildirdi.

Dünya

Ürdün, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) dün kabul edilen Gazze'de ateşkes sağlanmasına yönelik kararı memnuniyetle karşıladı.

Dünya

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İngiliz mevkidaşı David Cameron ile Gazze Şeridi'nde ateşkes çabaları ve esir takasına ilişkin ABD Başkanı...

Dünya

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile Gazze Şeridi'nde ateşkes çabalarını ve ABD Başkanı Joe Biden'ın duyurduğu...

Dünya

Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail saldırıları altındaki "Gazze Şeridi'ne sürdürülebilir insani ve tıbbi yardımın iki katına çıkarılması gerektiğini" söyledi.

Dünya

Ürdün, İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'ne insani yardım taşıyan 40 tır gönderdiğini duyurdu.

Dünya

Ürdün ve Katar, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampını bombalamasını kınadı.

Dünya

Ürdün, İsrail ordusunun saldırıları altındaki Gazze Şeridi'ne 92 kamyonluk gıda ve tıbbi insani yardım gönderdiğini duyurdu.

Dünya

Ürdün, Gazze Şeridi'nde Birleşmiş Milletler (BM) aracına düzenlenen ve bir çalışanın hayatını kaybettiği, Ürdünlü bir diğer çalışanın yaralandığı saldırıyı kınadı.

Dünya

Ürdün'de yüzlerce kişi İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırılarını protesto etti.

Dünya

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Ürdünlü mevkidaşlarıyla Gazze Şeridi'nde ateşkes çabalarını ele...

Dünya

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, İsrail'in Gazze Şeridi'nde ateşkes sağlanması için devam eden müzakerelere fırsat vermek yerine, Refah Sınır Kapısı'nı...

Dünya

Ürdün, uluslararası toplumu Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde olası bir katliamın önüne geçmek için acilen harekete geçmeye çağırdı.

Dünya

İran’ın, İsrail’in Şam’daki elçilik saldırısına SİHA ve füzelerle misilleme yapması Ortadoğu’da yeni bir çatışmaya neden oldu. Operasyonun yeni ihtimalleri gündeme...

Dünya

Ürdün Kralı 2. Abdullah, ülkesinin bölgesel bir savaşın alanı olmayacağını belirtti.

Dünya

Ürdün, ülkenin hava sahasına giren kimliği belirsiz bir nesneye müdahale edildiğini duyurdu.

Dünya

Irak, Ürdün ve Lübnan, dün gece İran'dan İsrail'e yönelik başlatılan kamikaze insansız hava araçları (İHA) saldırısı nedeniyle tüm uçuşlara kapattıkları...

Dünya

Ürdün, Gazze Şeridi'nin kuzeyine Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ABD, İngiltere ve Almanya'nın katılımıyla havadan yardım indirme operasyonu gerçekleştirdiğini duyurdu.

Genel

Ürdün Ulusal Elektrik Şirketi, Irak'la elektrik bağlantı hattının 30 Mart Cumartesi gününden itibaren hizmete gireceğini duyurdu.

Dünya

Ürdün'de binlerce kişi, Gazze Şeridi ile dayanışma göstermek ve İsrail Büyükelçiliğinin kapanması talebiyle gösteri düzenledi.

Dünya

Ürdün, son iki günde gıda yardımı taşıyan 73 tırın, Filistin'in Batı Şeria sınırındaki Kral Hüseyin Köprüsü Sınır Kapısı üzerinden İsrail...

Dünya

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri'yle ortaklaşa düzenledikleri operasyonla Gazze'nin kuzeyine havadan yardım indirdiklerini bildirdi.

Gündem

Gazeteci Erk Acarer, iki Ürdünlünün İstanbul ve Ankara'daki iki özel hastanede Türk vatandaşlarının organlarını satın aldığını iddia etti.

Gündem

Milli Savunma Bakanlığı, Gazze'deki ihtiyaç sahipleri için hazırlanan sağlık malzemelerinin A400M tipi uçak ile dün Ürdün'e ulaştırıldığını bildirdi.

Dünya

ABD ve Ürdün Hava Kuvvetleri, Gazze Şeridi’ne uçaklarla gıda malzemesi attı. ABD Başkanı Joe Biden, yardımların yetersiz olduğunu belirterek, “Gazze'ye...

Dünya

ABD, Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri ile birlikte Gazze’ye havadan 38 bin öğünlük gıda içeren insani yardım attığını duyurdu.