Taşınan kişileri ‘Gürültü yapmayın’ diye uyardı, kendisi ve annesi darp edildi Taşınan kişileri ‘Gürültü yapmayın’ diye uyardı, kendisi ve annesi darp edildi

Kocaeli'nde bir lisede, askılı elbise giyen kız öğrenciler "uygunsuz kıyafet" gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmadı. Tepkilerin ardından yaşanan skandal hakkında soruşturma başlatılırken; Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den “Basit bir olay" yorumu geldi. Söz konusu olayla ilgili gazeteci Fatih Portakal canlı yayından sitem etti.

T24’ün aktardığına göre; Portakal, canlı yayında, “Bazıları yok senin omzun açık eteğinin boyu bilmem ne! Jandarma kapıda ahlak polisi gibi, İran’da ahlak polisleri var ya, öyle, giremezsiniz diyor. İddia bu yönde. İnsanlarla Jandarma tartışmaya başlıyor. Sonra okulun savunmasına bakıyorsunuz ve bu soruyu soruyorsunuz; gerçekten bir yasak mı vardı yoksa provokasyon mu? Sayın Okul yetkilileri sizin samimi olduğunuza inanmıyorum. Türkiye’de insanın, yönetenlerin bakış açısını biliyorum. Beni inandıramazsınız diye düşünüyorum. Geçmişin intikamı diyebilirsiniz. Buna yatkınlar, dindar nesil diyenler de kendileriydi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi