Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Batman İl Başkanı Mustafa Mesut Tekik'in ifadeye çağrıldığını ardından gözaltına alındığını duyurdu. Tekik, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

DEM Parti Batman İl Örgütü binasına dün polis tarafından baskın düzenlendi. Üç saat süren aramada polisler İpek Er, Deniz Poyraz ve katledilen diğer kadınların fotoğraflarını yerlere attı. Bilgisayarlar ve bazı dokümanlara el konuldu.

Serbest bırakıldı

Batman'da gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Mustafa Mesut Tekik, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Öcalan ve öldürülen PKK’lıların fotoğrafları nedeniyle ifadesi alındı

Tekik’in, dün DEM Parti İl Başkanlığı binasında yapılan aramada ele geçirilen örgütsel dokümanlar, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ve öldürülen PKK’lıların fotoğrafları nedeniyle ifadesinin alındığı öğrenildi.

Açıklama yapmıştı

Arama devam ederken il örgütü sosyal medya hesabından partilileri il binasına çağırmış, Tekik açıklama yapmıştı.

Tekik, şunları söylemişti:

 “Toplumsal barışa halel getirme olasılığı yüksek uygulamalardan bir an önce vazgeçilmesini ve parti olarak, halk olarak özlemini iliklerimize kadar hissettiğimiz, mücadelesini verdiğimiz onurlu ve kalıcı barışa hizmet eden politikalar geliştirmelidir. Buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; bizi yolumuzdan döndürmeniz asla mümkün olamayacağını bir kez daha ifade edelim. Aramada tamamen meşru, kültür, sanat, edebiyat, dergileri, demokrasi mücadelesinde katledilen canlarımızın fotoğraflarına el konuldu. Tabi bizler bu binadan, evimizden, yuvamızdan alınıp getirilen eşyalarımızın sonuna kadar arkasındayız. Burada bizi terörize etme, sanki suç işleyen bir binaymış gibi lanse etme çabalarının halk nezdinde bir sonuç vermeyeceğini bu emri verenler de bilmelidir. Asla boyun eğmeyeceğiz, barışın, özgürlüğün, adaletin yolundan hiç birimiz asla dönmeyecek. Büyük Kürt sanatçı Yılmaz Güney'in dediği gibi, 'Mutlaka kazanacağız.’ Baskılara boyun eğmeyeceğiz.

Koray Aydın'dan ikinci 'Meral Akşener' çıkışı: Yüzünü yere eğdiren gelişmeler Koray Aydın'dan ikinci 'Meral Akşener' çıkışı: Yüzünü yere eğdiren gelişmeler
Kaynak: Artı Gerçek & DHA