THY dokuzuncu kez 'Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi' seçildi THY dokuzuncu kez 'Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi' seçildi

Bartın Valiliği, trafik haftası nedeniyle sürücülerin, yayaların ve motosiklet sürücülerinin bilinçlenmesi amacıyla kavşaklarda yaşanan motosiklet kazalarının yer aldığı bir video hazırladı.

Videoda kent merkezindeki Vuralak, Gölbucağı, Çatmaca ve Özel İdare kavşaklarında yaşanan motosiklet kazalarının güvenlik kamerası görüntüleri yer aldı. Valilik tarafından il genelinde yaşanan trafik kazalarının verileri de açıklanarak, “Bartın genelinde 2023 yılının ilk 4 ayında 128 maddi hasarlı kaza, 141 yaralanmalı, 2 ölümlü trafik kazası olmak üzere toplam 271 trafik kazasının meydana geldi. Bu rakamın 2024 yılının ilk 4 ayında ise 132 maddi hasarlı, 186 yaralanmalı ve 2 ölümlü trafik kazalarında toplam 320 trafik kazası yaşandı ve bu kazalarda 322 vatandaş yaralandı” denildi.

Açıklamada ayrıca trafik kazalarının 2023 yılına oranla yüzde 18 artış gösterdiğine dikkat çekilerek sürücülerin ve yayaların daha dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu. 

Kaynak: DHA