Ankara'da Ayhan Bora Kaplan soruşturması ardından ortaya atılan iddialar bünyesinde Ankara Emniyeti'nde görevli üç üst düzey ismin açığa alınmasıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre; 3 üst düzey isimden biri olan bir emniyet müdürü geçen aylarda İzmir'de Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün avukatlarından biri ile buluştu. O emniyet müdürü, müvekkilleri hakkında operasyon yaptığı avukattan 300 bin dolar aldı.

Menzil'e yardım topluyordum

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından kayıt altına alınan bu olayla ilgili soruşturmanın ardından açığa alınan bu emniyet müdürü, idari inceleme sırasında rüşveti "Menzil cemaatine yardım" amacıyla aldığını söyledi. Söz konusu emniyet müdürü, rüşveti "Menzil'e yardım topluyordum. Rüşvet değil, hayırlı bir iş için alınan paraydı" sözleri ile savundu.

Rektörlükten 'bahar şenliğine' izin çıkmadı: 'Kızlı erkekli konserler istemiyorum' Rektörlükten 'bahar şenliğine' izin çıkmadı: 'Kızlı erkekli konserler istemiyorum'

Ne olmuştu?

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasından sonra başlatılan ön soruşturma kapsamında, Kaplan soruşturmasından sorumlu 3 üst düzey polis müdürü geçen günlerde açığa alınmıştı. Açığa alınan isimler Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan'dı.

Kaynak: Haber Merkezi