Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu(DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ‘kamuda tasarruf’ çalışmasını “süslü paket” olarak nitelendirerek dar gelirlinin sorunlarını çözmeyip sorunlarını arttıracağı değerlendirmesinde bulundu.

“Tasarrufta da adalet yok!”

“Tasarrufta da adalet yok!” diyen Arzu Çerkezoğlu, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından “kamuda tasarruf paketi” olarak açıklanan önlemler, işçiler, emekçiler, emekliler için daha zor günlerin habercisi.

Pakette yandaş müteahhitlere yapılan fahiş ödemeler yok; “itibardan tasarruf olmaz” diye savunulan lüks saray harcamaları yok; en önemlisi de sermayeye tanınan vergi imtiyazlarına son vermek yok.

Kamuda tasarruf adı altında, hastanede sağlık emekçisinden, okulda öğretmenden, kısacası vergisini ödememize rağmen nitelikli bir biçimde yararlanamadığımız kamu hizmetlerinden tasarruf var.

#KamudaTasarruf adı altında, daha fazla güvencesiz istihdam ve emekliye sefalet var.

Kayyumdan 143 milyon TL borç kaldı: Sur Belediyesi çalışanların maaşlarını ödemekte zorluk yaşıyor Kayyumdan 143 milyon TL borç kaldı: Sur Belediyesi çalışanların maaşlarını ödemekte zorluk yaşıyor

Ve en kötüsü bu paketi allayıp pullayıp “bakın biz tasarruf yapıyoruz, sıra işçide, emekçide, emeklide” demeye hazırlanıyorlar.

“Kamuda tasarruf paketi” IMF’nin ve sermayenin desteğini alarak bu halka daha fazla bedel ödetmeye hazırlananların adaletsiz politikalarını süsleyip püsleyip paketlemesidir.

Bu süslü paket kimseyi kandıramayacak!

Gelirde ve vergide adalet mücadelesini büyüteceğiz!”

Kaynak: Haber Merkezi