Olay Ankara'nın Sincan ilçesinde 10 Ağustos'ta yaşandı. Sapık komşu Evren Demirci (43) sokakta oynayan 4 çocuğu gözü kestirerek yanlarına gitti. Yardım isteme amacıyla çocukları kandıran cani bodruma götürdükleri çocuklardan Human'a hayatının kabusunu yaşattı.

Korkunç olayın ardından mağdur çocuk ve ailesi konuştu. 9 yaşındaki Human o anları anlatırken zorlandı. Human ilk sözlerinde "Yardım etmek için gittik. Bana sünnet oldunuz mu dedi. Ben de evet dedim. Arkadaşlarım yana kaçmıştı ben oradaydım. Diğer arkadaşlarım üst kata kaçtı. Sonra beni içeriye aldı ısırdı. Kaçmak istedim kaçamadım." dedi.

Diyarbakır'da 2 milyon 669 bin kök kenevir ile 203 kilo esrar ele geçirildi Diyarbakır'da 2 milyon 669 bin kök kenevir ile 203 kilo esrar ele geçirildi

Olay sonrası kahrolan aile ise konuyla ilgili zor durumda olduklarını belirterek, "Çocuğu yatırıyor. Gırtlağına, gözlerine çökerek, çocuğun cinsel organını ısırarak tabandan koparıyor. Ardından çocuğun gözlerini çıkarmaya çalışmış. Gırtlağını sıkmış" ifadelerini kullandı.

46 gün hastanede kaldı 

Dehşeti düşüren olaydan sonra bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. Yapılan incelemenin ardından çocuğun uzvu bulundu ve talihsiz çocuk hastaneye kaldırıldı. 46 gün hastanede kalan Human 48 saatlik de bir ameliyat geçirdi. Ancak operasyondan istenilen sonuç elde edilemedi ve uzuv yerine geri eklenemedi.

"Aynı olay daha önce de yaşanmıştı"

Acılı ailenin sapık Evren Demirci'nin daha önce de cinsel saldırılarda bulunduğunu belirtti. Human'ın babası, "Komşularımızda da önceden böyle bir olay olmuş üst katımızdaki komşumuzun çocuğunun cinsel organını da ısırmaya çalışmış onu koparamamış onu sıyırmış" dedi.

111 yıla kadar hapsi isteniyor

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili olarak başlattığı soruşturmayı tamamlayarak, şüpheli Demirci hakkında ‘basit cinsel istismar, nitelikli yaralama, nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarında 111 yıla kadar hapis talebiyle Ankara Batı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

Kaynak: Haber Merkezi