Ankara metrosunda bu sabah meydana gelen bir arıza nedeniyle, işe gidiş saatleri olan 9.00 - 9.30 arasında hizmet verilemedi. Arıza nedeniyle Dikimevi - AŞTİ hattında seferler aksadı.

Yolcular, metro istasyonlarında uzun süre beklemek zorunda kaldı. Bazı yolcular alternatif ulaşım araçlarına yönelirken bazıları ise iş yerlerine ve okullarına geç kaldı.

Hatay’da kazada yaşamını yitiren uzman çavuş, son yolculuğuna uğurlandı Hatay’da kazada yaşamını yitiren uzman çavuş, son yolculuğuna uğurlandı

EGO Genel Müdürlüğü, aksaklığın nedeniyle ile ilgli henüz bir açıklama yapılmazken istasyonlarda yapılan anonslar ile yaşanan aksaklıktan dolayı yolculardan özür dilendi.

Arızanın nedeni henüz bilinmiyor

Arızanın nedeni henzü bilinmiyor. EGO Genel Müdürlüğü'nün konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Yolcular mağdur oldu

Arıza nedeniyle mağdur olan yolcular, sosyal medyada tepkilerini dile getirdi. Bazı yolcular, metro seferlerinin aksamasının günlük hayatlarını olumsuz etkilediğini söyledi. Ankaralılar, yetkililerden metro seferlerinin aksamaması için gerekli önlemleri almasını ve otobüs seferlerini artırmasını istedi.

Günlük 130 bini aşkın yolcu taşınıyor

Ankaray adlı Dikimevi - AŞTİ metro güzergahında 8 tren le günlük 200'e yakın sefer düzenleniyor ve yaklaşık 130 bine yakın yolcu taşınıyor.

Kaynak: Haber Merkezi