ABD Çalışma Bakanlığı, işsizlik maaşı başvurularına yönelik haftalık verileri açıkladı. ABD'de ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, 11 Kasım ile biten haftada önceki haftaya göre 13 bin kişilik yükselişle 231 bine çıktı. Piyasa beklentisi, başvuru sayısının 220 bin olacağı yönündeydi.

İşsizlik maaşı başvurularına yönelik önceki haftanın verisi 217 binden 218 bin olarak güncellendi.

Süregelen işsizlik maaşı başvuru sayısı 4 Kasım ile biten haftada 32 bin kişi yükselerek 1 milyon 865 bine çıktı. Başvuru sayısının 1 milyon 843 bin olarak açıklanması bekleniyordu. Açıklanan son veriler ile süregelen işsizlik maaşı başvuru sayısı üst üste 8. hafta da artarak neredeyse son 2 yılın en üst seviyesine çıktı.

Kaldıraçlı döviz işlemi yaptıran 48 siteye erişim engeli getirildi Kaldıraçlı döviz işlemi yaptıran 48 siteye erişim engeli getirildi

Dirençli bir işgücü piyasası bu yıl ekonomik büyümeyi desteklerken, pek çok ekonomist yüksek borçlanma maliyetlerinin ağırlığı altında piyasanın ivme kaybetmesini bekliyor. ABD'li şirketler artık daha yavaş bir hızda istihdam yaratırken, ABD'deki işsizlik oranı yükseldi ve ücret artışları yavaşladı.