Gazze'de can kaybı 31 bin 184'e yükseldi

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda can kaybı son 24 saatte 72 artarak 31 bin 184'e yükseldi.

Erdoğan: Çocuklarımızı küresel sapkın akımların esiri yapma çabalarını boşa çıkaracağız

Sebilürreşad Kültür ve Sanat Merkezi Açılış Programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çocuklarımızı inancından, kültüründen, ailesinden, benliğinden, cinsiyetinden kopartarak küresel sapkın akımların esiri yapma çabalarını boşa çıkaracağız" dedi.

Bakan Tunç’tan Erdoğan’ın ‘son seçimim’ sözleri hakkında açıklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "31 Mart yasanın verdiği yetkiyle son seçimim" sözlerine ilişkin, “TBMM, seçimlerin yenilenmesine karar verirse üçüncü kez aday olabilir" dedi.

Silivri Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun otopsi kayıtlarını izleyecek

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul'da 15 yıl önce Münevver Karabulut'u öldürmesinin ardından cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu'nun otopsi kaydını istedi.

AK Partili eski vekilin şirketine soruşturma! AK Partili eski vekilin şirketine soruşturma!

Adalet Bakanlığı'ndan Eylem Tok ve oğlunun iadesi için ABD'ye talepname

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 kişinin ölümüne 4 kişinin de yaralanmasına neden olan oğlu T.C. ile yurt dışına kaçan Yazar Eylem Tok ile ilgili, “Talepname 1 hafta-10 gün içinde ABD'ye iletilecek. Tok ve Cihantimur'un ailesi için süreç işliyor” dedi.

'10 Manşette Bugün' | 11 Mart 2024 '10 Manşette Bugün' | 11 Mart 2024

SGK'nın gecikme cezası oranı belli oldu

SGK'nın alacakları için gecikme cezası oranı belli oldu. SGK prim ve diğer alacakları için gecikme cezası yüzde 3 olarak uygulanacak. Karar 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Kredi kartlarında taksit uygulamasına kısıtlama geldi

Ekonomi yönetiminin enflasyonu dizginlemek için gündeme getirdiği kredi ve kredi kartı kısıtlamalarına yenileri eklendi. Bankalar nakit avans limitlerini ve taksit sayılarını düşürdü.

Cari denge Ocak ayında 2,56 milyar dolar açık verdi

Cari işlemler dengesi, ocak ayında 2,56 milyar dolar açık verdi. Ekonomistler, cari işlemler hesabının ocak ayında 2,46 milyar dolar açık vereceğini tahmin ediyordu.

8. Yargı Paketi, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Emeklililere bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılmasını düzenleyen ve kamuoyunda 8. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Akbelen Ormanı’nın çevresindeki 190 parsellik arazi maden sahası olarak kamulaştırıldı

Akbelen Ormanı’nın çevresinde yer alan İkizköy, Çamköy ve Karacahisar'da bulunan toplam 190 parsellik tarım arazisi, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından linyit madeni sahası olarak kullanılmak üzere kamulaştırıldı.

Muhabir: Emre Yılmaz