Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’n otopsi görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Garipoğlu'nun yüzü açık şekilde görülürken, sağ ve sol el parmaklarındaki morarmalar da dikkat çekti.

İstanbul'un nisan ayı enflasyonu belli oldu

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) verilerine göre; İstanbul'da perakende fiyatlar nisan ayında aylık yüzde 4,89, yıllık yüzde 78,81 oranında arttı. Toptan fiyatlar, aylık yüzde 4,87 yükselirken; yıllık ise yüzde 65,94 oldu.

İstanbul Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamak isteyen 210 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı nedeniyle İstanbul Taksim'e yürümek isteyen 210 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

LPG'ye indirim geliyor

LPG'nin (otogaz) litre fiyatına yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 64 kuruş indirim gelece

Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen gruplara polis müdahale etti: Gözaltı sayısı artıyor

İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarından Taksim Meydanı'na yürümek isteyen grup polis müdahalesiyle karşılaştı. Çağdaş Hukukçular Derneği en az 205 kişinin gözaltına alındığını duyururken, Bakan Yerlikaya 210 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

'10 Manşette Bugün' | 30 Nisan 2024 '10 Manşette Bugün' | 30 Nisan 2024

Muğla'da ölen Rus sosyal medya fenomeninin cenazesi, uçakla ülkesine gönderilecek Muğla'da ölen Rus sosyal medya fenomeninin cenazesi, uçakla ülkesine gönderilecek

Müsavat Dervişoğlu görevi Akşener'den devraldı

İYİ Parti’nin 5. Olağan Genel Kurultayı’nda Genel Başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, görevi Meral Akşener’den devraldı.

Naci Görür’den 4 il için deprem uyarısı

Bilim Akademisi üyesi, yer bilimci ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, "Bugünlerde daha çok Tunceli, Bingöl Karlıova, Erzincan yöreleri biraz endişelendiriyor. İzmir'de de endişemiz var. Çünkü İzmir'de, 15 fay var. İzmir yarımadasını kesen fayların özelliklerini bilmiyoruz. Bilmediğimiz için sorun olarak düşünüyoruz" dedi.

DİSK ve KESK Taksim'e yürümekten vazgeçti

Taksim Meydanı’na yürümek için Saraçhane'de toplanan sendikalardan DİSK ve KESK, Taksim'e yürümekten vazgeçti.

Ankara'da dünkü sağanak nedeniyle metro hattının bazı istasyonları hizmet dışı kaldı

Başkentte dün akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak nedeniyle metro hattının, OSB Törekent-Atatürk Kültür Merkezi istasyonları arasında tren işletmesi hizmet dışı kaldı.

Türkiye'de sosyal yardım alan hane sayısı son 4 yılda yüzde 52 arttı

2017 yılında 3.2 milyon hane sosyal yardımlardan yararlanırken bu sayı 2023’te 4,99 milyona dayandı. Buna göre her 5 haneden biri sosyal yardım alıyor.

Muhabir: Şevval Dalgıç