Meydan Boğazı Göleti, yağışlarla eski seviyesine ulaştı Meydan Boğazı Göleti, yağışlarla eski seviyesine ulaştı

Zühal Topçu kimdir? Zühal Topçu nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Zühal Topçu kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Zühal Topçu kimdir? Zühal Topçu kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Zühal Topçu kimdir?

Zühal Topçu kimdir?

Zühal Topçu, 12 Aralık 1960, Birecik, Şanlıurfa, Türk siyasetçi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkan yardımcısı.

Zühal Topçu 12 Aralık 1960 tarihinde Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Ali ve Behiye çiftinin çocuğu olarak doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji-Felsefe bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını 1985 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı ve 1986 yılında aynı üniversitenin Gazi Eğitim Fakültesinde Öğretim Üyeliği görevine başladı. 1990 yılında Doktora tezini tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Bölüm Başkanlığı ile KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Bölüm Başkanlığı ve Dekanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk annesidir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Topçu, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde MHP Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye-Avrupa Birliği KPK ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliğini sürdürdü. 21 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Ardından Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Parti İçi Eğitim ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine tekrar getirildi. Fakat 1 Ağustos 2016 tarihinde Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Kaynak: Haber merkezi