Veli Gündüz Şahin kimdir, nereli ve kaç yaşında sorularının cevabı merak ediliyor. Veli Gündüz Şahin’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Veli Gündüz Şahin kimdir aratılıyor. CHP'nin Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Veli Gündüz Şahin’in biyografisini haberimizde derledik.

Veli Gündüz Şahin kimdir?

Veli Gündüz Şahin, 1963 yılında Çorum'un Alaca ilçesinde doğdu.

1990 yılından bugüne Mamak’ta yaşayan Şahin, 2002 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra aynı yıl atamayla Mamak CHP İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 2003 yılında yapılan seçime CHP'nin adayı olarak katılan Şahin, Mamak İlçe Başkanı olarak 6 yıl boyunca görev yapıtı.

Mehmet Ezildi kimdir? Kadir Ezildi'nin babası kimdir? Mehmet Ezildi kimdir? Kadir Ezildi'nin babası kimdir?

2007’de 7. sırada Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

2009’da CHP Mamak Belediye Başkanı Adayı oldu.

2010 yılında 33. Kurultayda CHP parti meclisine girdi. 2 yıl parti meclisi görevinden sonra Şahin, aktif olarak alanda çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

Uzun yıllardır Mamaklılara aktif olarak hizmet veren Şahin, sadece siyasetle sınırlı kalmayarak, çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve derneklerde görev aldı.

2024 yerel seçimleri için CHP’den Mamak Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Veli Gündüz Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Mamak Belediye Başkanı seçildi

Ankara Mamak'ta CHP'nin adayı olan Veli Gündüz Şahin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimde 199.753 bin olarak yüzde 52,91'lik oy oranına ulaştı ve Mamak Belediye Başkanı olarak seçildi.

Kaynak: Haber Merkezi