İlker İnanoğlu kimdir? İlker İnanoğlu nereli ve kaç yaşındadır, mesleği ne? Sorularının cevabı merak ediliyor. İlker İnanoğlu kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında İlker İnanoğlu kimdir? Sorgulamaları yapılıyor. İlker İnanoğlu biyografisini haberimizde derledik…

İlker İnanoğlu kimdir?

İlker İnanoğlu, 20 Ağustos 1965 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Yönetmen Türker İnanoğlu ve oyuncu Filiz Akın çiftinin oğludur. Sezer İnanoğlu'nun kuzenidir. Yurtdışına okumaya gittiğinde 10 yaşındaydı. O dönemde anne ve babası boşandı. Eğitimini İsviçre’nin Cenevre şehrindeki Leman Koleji’nde 1986 yılında bitirdi. Yüksek lisansını, Amerika Birleşik Devletleri'nde Los Angeles'ta sinema üzerine yaptı. 

Morgan Stanley ve Bank of America'nın ilk çeyrek bilançoları belli oldu Morgan Stanley ve Bank of America'nın ilk çeyrek bilançoları belli oldu

Konuşmaya ve yürümeye başladında sinemaya başladı. Sinemadaki ilk önemli rolünü Türker İnanoğlu’nun “Yumurcak” adlı filminde oynadı. Daha önceki yıllarda Zeynep Değirmencioğlu ve Parla Şenol gibi kız çocuk yıldızların olduğu filmler büyük beğeni ile seyredilince “Yumurcak” olarak İlker İnanoğlu’da ilgi toplamıştır. Türk sinemasının ünlüleri İlker’in en yakın dostları oldu, onların kucağında büyüdü.

Antalya Film Festivalinde “En iyi Çocuk Oyuncu” ödülünü kazandı.

İnanoğlu, çeşitli sinema ve dizi filmlerde oynadı. Uğurkan Erez ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, yapımcılığını Türker İnanoğlu'nın üstlendiği "Arka Sokaklar" adlı dizide emniyet amiri rolünde olarak Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Can Nergis, Alp Korkmaz ile beraber oynadı.

2012 yılında Türker İnanoğlu’nun yapımcılığı ile “Alev Alev” adlı dizide İlker İnanoğlu, Rojda Demirer, Berk Oktay, Hande Soral ile birlikte başrolde oldu.

Evlilikleri : 
1.evliliği : İlker İnanoğlu, 1986 yılında Biricik Suden'le evlendi. 1988 yılında boşandı. 
2.evliliği : Los Angeles'ta sinema mastırı yaparken Hollywood ünlülerinin kuaförü Amerikan eşi Chole ile evlendi. Berker (d.1996) adında bir oğlu oldu. Boşandılar. 
3.evliliği : 2006 şubatında Yeşim Salkım ile evlendi ancak bu evlilik de uzun sürmedi, Şubat 2007 de boşandı. 
4.evliliği: Aralık 2011 ayında tanıştığı Zeynep Mutlu ile Aralık 2013 ayında ABD, Miami’de evlendi. 2017 ocak ayında boşanma kararı aldılar.

Kaynak: Haber merkezi