‘Yüksek karlı gizli fon’ davasında Seçil Erzan ile Arda Turan’ın mesajlaşmaları dosyaya girdi ‘Yüksek karlı gizli fon’ davasında Seçil Erzan ile Arda Turan’ın mesajlaşmaları dosyaya girdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, komisyonun çalışmaları konusunda açıklamalar yaptı.

Karaismailoğlu, "Kentsel dönüşüm yasasından sonra inşallah yakın bir zamanda, şu anda çalışmalarımız devam ediyor, toplu taşımayla ilgili bir çalışmamız olacak" dedi.

Minibüs, otobüs ve taksilerin, ticari plaka ve hat tahsisiyle toplu taşıma hizmeti sunabildiğini kaydeden Karaismailoğlu, mevcut durumda plaka sahibi esnafın yaşadığı mülkiyet sorunu için bir çalışma hazırlandığını açıkladı.

"Yerel seçimden önce Meclis'e gelebilir"

Karaismailoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Taksici, dolmuşçu, otobüsçü esnafımızın yaptığı işin mülkiyetiyle alakalı sorunu, tedirginliklerini ortadan kaldıracak bir çalışmayı başlattık. Aslında bunu 14 Mayıs seçimleri öncesinde hazırlamıştık ama yetişmedi. Burada son rötuşlarını yapıp hem esnafla hem derneklerle hem de kurumlarla ortak bir çalışma yaparak bunu Meclise getirdiğimizde esnafımız rahatlayacak ve kaliteli hizmet verecek. Bunun sonucunda kaliteli bir hizmet aldığı için vatandaşımızın memnuniyeti artacak."

Karaismailoğlu, toplu taşımaya ilişkin yasal düzenlemenin Meclise sunulmasına yönelik takvime işaret ederek, "Teklif, yerel seçimlerden önce gelebilir çünkü özel taşımacılarımız, esnafımız bekliyor" dedi.