Sultan Kösen kimdir? Sultan Kösen nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Sultan Kösen’nun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Sultan Kösen kimdir? Sultan Kösen kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Sultan Kösen’nun biyografisini haberimizde derledik…

Hakan Karadoğan kimdir? Hakan Karadoğan kimdir?

Sultan Kösen kimdir?

10 Aralık 1982 doğumlu Sultan Kösen , Guinness Rekorlar Kitabı'na göre yeryüzünün yaşayan en uzun insanı.

Sultan Kösen boyu ne kadar?

Boyu 2 metre 51 santimetre'dir. Aynı zamanda 27,5 cm ile yeryüzünün “en büyük ellerine” ve 36,5 cm ile “en büyük ayaklarına” da sahiptir.

Sultan Kösen kaç numara ayakkabı giyiyor?

Sultan Kösen 60 numara ayakkabı giymektedir.

Boyundaki aşırı uzama hipofiz bezindeki aşırı büyüme hormonu salgılayan bir tümöre bağlıdır. Yürümek için koltuk değneği kullanır.

Kösen üç erkek ve bir kız kardeşi ve ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Aile fertlerinin boyları normal sınırlardadır. Okulunu, uzun boyu ve çiftçilik işleri ile uğraştığından tamamlayamamıştır

Mardin’in Derik ilçesinde yaşayan, 2009’da 2 metre 51 santimetre boyu ile ‘dünyanın en uzun boylu adamı’ unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Sultan Kösen (42), İtalya’daki Guinness Rekorlar Kitabı’nın 2024 yılı lansmanına katıldı. 15 gün boyunca İtalya’da çeşitli programlara katıldıktan sonra yurda dönen Kösen, “Guinness Rekorlar Kitabı’nın her sene farklı bir ülkede tanıtımı yapılıyor. Bu yıl İtalya Milano’da yapıldı. Biz de her sene Guinness Rekorlar Kitabı’nın lansmanında yer alıyoruz. Rekorumun 15’inci yılını tescil ettirerek kitapta yer aldık” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi