Nilperi Şahinkaya kimdir? Nilperi Şahinkaya nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Nilperi Şahinkaya’nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Nilperi Şahinkaya kimdir? Nilperi Şahinkaya kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Nilperi Şahinkaya’nın biyografisini haberimizde derledik…

Nilperi Şahinkaya kimdir?

Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’in baş şehri Dakar’da doğdu. Babası diplomat, annesi de bir dönem Dışişleri Bakanlığı’nda uzman olarak çalışmış. Babası diplomat olduğu için Senegal’de doğdu, ailesi adının Nil olmasını istedi, dedesi ise gördüğü bir Rüya sonrası “Adında mutlaka peri olsun” dedi. Nilperi çıktı ortaya! Çocukluğunda birçok ülke ve şehir gezdi; 3 sene Duseldorf, 4 sene Paris, 4 sene Bern, 15 yaşında anne ve babası boşanınca annesiyle Türkiye’ye geldi.

Eğitim hayatına Paris'te başladı ve Paris’de Charles de Gaulle ilkokulundan 1997 yılında mezun oldu. Üniversiteyi ise Ankara’da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde tamamladı. Almanca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce bilmektedir.

Nilperi Şahinkaya dizileri

İlk olarak televizyon hayatına Deniz Yıldızı adlı dizide başladı. Nilperi Şahinkaya, 2013 yılında “Kayıp” adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile beraber rol aldı. 2023 – 2014 sezonunda “Kim Korkar Hain Kurttan?” adlı tiyatro oyununda Zerrin Tekindor, Haluk Bilginer, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile birlikte rol aldı.

Nilperi Şahinkaya, 2014 yılında “Kiraz Mevsimi” adlı dizide başrolleri Dağhan Külegeç, Özge Gürel, Serkan Çayoğlu ile paylaştı. Şimdilerde televizyon ekranlarına ara verip tiyatro çalışmalarına ağırlık verdi.

2016- N'olur Ayrılalım

2017- Bu Şehir Arkandan Gelecek

2018- Yaşamayanlar

2019-2021- Aynen Aynen

2019- Kuzgun

Güneri Cıvaoğlu kimdir? Güneri Cıvaoğlu kimdir?

2020- Yeni Hayat

2021- Yasak Elma

2022- Nasıl Fenomen Oldum

2022- Erşan Kuneri

Kaynak: Haber merkezi