Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Erdoğan’ın konuşmasının şifreleri” başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmayı ele aldı.

İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun görevinden istifa etti İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun görevinden istifa etti

Gazeteci Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki önemli gündemi olduğunu bunlardan birinin Değişmeyen gündem İsrail’in Gazze’deki katliamı olduğunu ve diğerinin de Gazze’ye rağmen CHP olduğunu yazdı.

Gündemin Gazze olsa dahi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’deki gelişmelere ilgisiz kalmadığını aktaran Selvi, şu ifadelere yer verdi:

"Erdoğan, 'Genel başkanlık koltuğunda oturan, gerçekten genel başkan mı yoksa emanetçi mi belli değil. Onu oraya oturtanların bir sonraki adımı ne olacak meçhul. Son seçimler öncesinde ayyuka çıkan Kandil ile işbirliklerini sonlandırma adına hiçbir emare göstermediler' dedi.

Özgür Özel’in ciddiye alınabilmesi için öncelikle “emanetçi” imajını silmesi gerekiyor. Bu konuda sadece Erdoğan’dan değil kendi mahallelerinden de Özgür Özel’e önemli bir uyarı var. Onu yarın yazacağım. Sıkı bir kulis.

Kılıçdaroğlu, kurultayda Meral Akşener’i hedef alıp, ‘Sırtımdaki hançerlerle seçime girdim’ dedi. Meral Akşener, ‘Kimsenin sırtından hançer vurmadım. Hak ettiği taktirde hançeri kalbine vururum’ diye yanıt verdi.

Bu durumda Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin birbirini sırtından vurmak için elinde hançerle dolaştığını söylerken haksız mı?

Benden size bir sır; CHP’de o hançerler henüz kınına sokulmadı. Yerel seçime giderken kim kimi sırtından hançerleyecek göreceğiz."